Фолк челинџ

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Ааа, значи љубители на 70ти сте биле. :zelen

Ах, уште само два дена (без овој) чаленџ, после не знам...
Значи идеме со омилената од 80ти. Тежок избор беше. Мислам, знам дека експериментирале со секакви дроги, екстазите биле достапни ко бонбони, ама сепак не ми се јасни некои наслови и идеи зад одредени песни.
:zelen:zelen:zelen
I meannn... wut? Посебно завивањето на 0:50 ми е врвот.
Инаку да, ова е истиот господин што ја пее „Мали Мрав“. Ваљда си го имал осетот за авангардни дела.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Претпоследен ден... срцево ми се пара.
Ама, 90ти веќе се достигнува врвот на тој сајзер-треш, осиромашениот ураниум си го прави своето, раздорот на Југославија, опсади, геноциди, малку повеќе спидовача и се добива просто необјаснив микс на звуци и чувства што не можеш ни да пробаш да го објасниш на странец.
Стварно ми беше тежок изборот, ама ова вришти 90ти со секој свој пиксел и нота.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco

Ова е есенција на одвратните деведесети, бламирачки шунд од локална продукција.(party)
 
  • Sad
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
А што, мислевте ќе пропуштам денов ако е Нова Година?
Неечеш бато. За денес имам дури 5 хитове.
Песни од 2000ти за последен поздрав за годинава. 90ти почнале, но најголемиот треш бил создаден во оваа декада.

Идемо!
Трешојна од наши простори. Често го потпевнувам рефренот на мајка ми и исто толку често се прашува што згрешила дури ме растела.

Оваа веќе од почеток на челинџов ми се мота. Не знам, тоа е... Гучи и Армари.
Видеото е само од 2014, си пазам јас, песната е едно декада постара.

Па колку е во транс рајава овде. Ко да шмркале од гачиците.
Некогаш размислувам да почнам кариера ко текстописец за вакви.

РОФЛ - Ретко Одвратни Фаци, Леле!

За крај, Сречко за сречна Нова!
Не знам зошто пишува кавер кога сам си пее, ама добро, ваљда мислат пошто е без сајзерот т.е. понежно е, Сречко Анплагд, може да се каже. Да завршиме не понежна нота, со малце сентиш.
 
  • Love
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Најпрво 80тите и 90тите, и после во 2021 ќе влезам со неколку песни од 2000 па навака. Чисто колку да го испоштуваме челинџот.

80ти. Две од кралот, и една убитачна. :D

Отвори ми своја врата, и она ти отвара без да праша. Па дури и викаш, јас сам човек који куца, за да знае.

Устај сине мајка зове, а тој и вика, устао бих ал не многу сањао сам ружне снове. Една чашка може да се испие после со песнава, колку да не е без ич.

Идеме 90ти. Овде само една ќе ставам од Џеј. Зато што си жена са два лица на нана. Ова во прелазот 99та 2000, кога веќе музиката била озбилна. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
Уште една од 90-ти, овaa трешарица, кич и шунд не смее да се пропушти


Фолк-еуроденс песничка поради која ми текнува на Гајгеров бројач, не знам зошто, дали е до мене само?


Фаца, глас, уметничко име, стас, целибат-симбол.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
На кои трешови се потсетив денес, ми иде пак да го почнам челинџов....
Оваа може во некоја категорија најзадовлив вокал нешто, што знам.

Овој педо-треш со конфузен текст.

Балканскиот Мерлин Менсон. Мислев оние Сезам Продукција се најмрднати, ама и овие Круна не лажат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider