Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Колку пати неделно вежбате?

  • Еднаш неделно

    Гласови: 8 6.8%
  • 3-5 пати неделно

    Гласови: 62 52.5%
  • Секој ден во неделата

    Гласови: 28 23.7%
  • Не вежбаам воопшто

    Гласови: 20 16.9%

  • Вкупно гласале
    118

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Абе Трајче ти е енциклопедија од човека. Он све знае около калорие. Од куде доваѓав, прости ли су, сложени ли су, штетни ли су, добри ли су. И свакако дека ке ги брои кт га "спремамо" да иде на натпревар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and Gemini

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Мене ме интересира ефективен начин за рамен стомак и стомачни за рок од 3-4 месеци?
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Абе Трајче ти е енциклопедија од човека. Он све знае около калорие. Од куде доваѓав, прости ли су, сложени ли су, штетни ли су, добри ли су. И свакако дека ке ги брои кт га "спремамо" да иде на натпревар.

Хаха, звер си бато :))
Jас уживам воа тоа и секој ден се надоградувам, искусувам на мене, а и работам со друѓи луѓе. Тоа е љубов. Пасија. :)
Тоа овде што пишувам се површински информации има уште многу да се копа по нив темелно, е сеа со тек на време па и факултет во странвсто дипломирање/магистирање ова она. Со поголеми амбиици, само здравје :)

Мене ме интересира ефективен начин за рамен стомак и стомачни за рок од 3-4 месеци?

Зависи во каква моментална физичка состојба си, може да се средиш за 3-4 месеци да ги намалиш масните наслаи и да дојде до дефениција на мускулите, е сега треба да се вложи повеќе во исхрана од колку во тренинг.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ipopovski and Hkakashi

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Мене ме интересира ефективен начин за рамен стомак и стомачни за рок од 3-4 месеци?
Ако планираш 6 пекс...од старт ти препорачувам да се откажиш....треба да го дехирдираш телото + тоа се постигнува само пред натпреват со напорен тренинг и максимална исцрпеност, а после пак се враќа во нормалата.
Ако планираш нешто понормално, постојат вежби кои не треба да ги правиш во теретана (можеш и дома), треба да одиш на трчање и да внимаваш на исхраната..масти и леб на минимум.. само чист протеин на пример риба или стек итоа варени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ipopovski

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
јас почнав со фитнес :wavespin


Дома или во теретана? Ајде споедлувај овде импресси, не за друго да те мотивираме :mstickle


браво Китииии, само напред- ја имаш мојата подршка, и за 8ми март протеини ќе ти купам.

Мајоре чим таква е работата да знаеш дека и јас го славам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty and The_Mayor

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Дома или во теретана? Ајде споедлувај овде импресси, не за друго да те мотивираме :mstickle




Мајоре чим таква е работата да знаеш дека и јас го славам :D

значи The_Mayor чекаме протеини :wavespin
денес пак ќе одам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and Trajche

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Кити 70% од женските фитнес модели во светот се плавуши, ако си плавуша ти се предвидува добра кариера да знаеш :D
абе трајче, абе ти видовит си бил...се шо кажа е дежа ву.

Едно песниче шо не е хард кор а ме мотивира со добар ритам, за време на вежбањето
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty and Trajche