Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
28
Најмногу фацичката и цртите на лицето и ако е многу дебелко можи да ослаби ама не мора , че си се тркаламе двајцата ....
 

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
26
Bitola
Порано барав некоја шо ке ми биди уба ..не ми беше гаље за карактерот..:gladen
Но сега :
на прво место мие - карактерот
на второ место мие - да биди уба и елегантна
ааа на трето место - да ме разбира и да не љубомори...:)

Но сега.. често се наоѓа така девојка :biggrin
 
  • Like
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
Дефинитивно изгледот..добро карактеро е мн битен ама неможам да бидам со некоја која не ми се свиѓа
а после то битно е довербата и разбирањето.
 
  • Like
Реакции: bojan

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
26
Bitola
Абе темата е лице или тело, не мешајте карактер.
ако ее така јас би одбрал лошо тело убаво лице ... телото немора да биди баш многу елегантно..или некоја напукана не го барам јас то хахаха:patos