1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од hitbyaplane, 13 април 2012.

 1. Furby

  Furby Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  92
  Најмногу фацичката и цртите на лицето и ако е многу дебелко можи да ослаби ама не мора , че си се тркаламе двајцата ....
   
  На Primrose, Outrider и foREVer им се допаѓа ова.
 2. bojan

  bojan Староседелец

  Зачленет на:
  7 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  71
  Порано барав некоја шо ке ми биди уба ..не ми беше гаље за карактерот..:gladen
  Но сега :
  на прво место мие - карактерот
  на второ место мие - да биди уба и елегантна
  ааа на трето место - да ме разбира и да не љубомори...:)

  Но сега.. често се наоѓа така девојка :biggrin
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Дефинитивно изгледот..добро карактеро е мн битен ама неможам да бидам со некоја која не ми се свиѓа
  а после то битно е довербата и разбирањето.
   
  На bojan му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Абе темата е лице или тело, не мешајте карактер.
   
 5. bojan

  bojan Староседелец

  Зачленет на:
  7 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  71
  ако ее така јас би одбрал лошо тело убаво лице ... телото немора да биди баш многу елегантно..или некоја напукана не го барам јас то хахаха:patos
   

Сподели: