Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Никој нејќе даске и стап за ораси : ) сфак сака нешто што ке љуља како пудинг у фриџидер : )
Фаца како фаца ке гу нашминка, ке стаи црни тегле за слнце големи мислиш карневал ву се дешаа, али тело е бе братче прсудно
Тесно половинче си е тесно, цице си е цице, гзе слатко, тој е тој : )
Си знаеш ти, не се сумљам во тебе ;) :gus
 
  • Like
Реакции: parvati

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,259
1,133
25
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Јас мислам дека подобро е девојката да има убаво лице,а грдо тело..е сега зошто мислам така...грдото тело може да стане убаво со помош на разни вежби,диети,а ако се има грдо лице ни шминката неможе да стане убаво :)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Карактерот кај мене е секогаш присутен.
Што ке му е убавина ако не знае да се однесува?Нели е така?
Но тоа мислам дека не е тема на разговор нели :)
Но јас сметам дека ни тоа ни тоа не е пресудно за да ме освои некој.
Барем кај мене .
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Хм, со оглед на тоа што првото нешто што го гледам кај девојка е погледнот насмевката и должината на косата, ќе речам дека Убаво лице, а за телото.... морам да признам дека многу коскести девојки никогаш не ме привлекувале, сакам девојка да има задник, да има гради... А ако е многу слаба - нема ни задник ни гради :)
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
абе само да не е некоја што меља ко навиена............ да да е паметна и да има смисла за хумор........:rofl.........и да знае да се шминка........ :confused:
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
абе само да не е некоја што меља ко навиена............ да да е паметна и да има смисла за хумор........:rofl.........и да знае да се шминка........ :confused:
немој брату... да не бидеш после баш таков во фацата кога ќе ја видиш без шминка
 
  • Like
Реакции: parvati and Foxboro

M.Adams

Истакнат Член
16 јануари 2013
82
96
118
Како да кога бирам некој за врска идам со списокот во рака и прешкртувам, убаво лице-checked, тело-checked, карактер-checked, ок пакувај, земам! Не оди тоа така, барем кај мене не, колку и да гледам на физикус на крај секогаш завршувам со некој кој на прв поглед ми бил не толку привлечен, ама со тек на време ми станал најубав на цел свет.
Значи за гледање и за почеток добро би било да е фин за очи ама за нешто озбилно не е пресуден фактор.
 
  • Like
Реакции: melpomena

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Прашање и за машките и за женските на овој сајт.
Ако сте машко дали би избрале некоја со добро тело а на фаца да е грда или некоја дебела или ептен слаба(анорексична) ама со убава фаца?
Исто и за женските дали би избрале некој слаб или ептен дебел ама со убава фаца или некој со убаво тело а неубава фаца?
Прашањето не е за врска туку онака за една вечер т.е за нешто несериозно.
Морам да го нагласам ова зашто гледам дека многу членови само насловот го читаат пред да одговарат на темава.
Знаеме дека на сите ви (ни) е карактерот пресуден, (talk), ама како ќе му/ѝ го процените карактерот за една вечер?!

Јас веќе се имам изјаснето на темава, ама еве уште еднаш: побитна ми е фацата.
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
24
Сакам машки со малку салце на нив да имам што да штипнам... многу ми слатки таквите. знам дека се секогаш насмеани и привлечни и имаат голема смисла за хумор.. ме нервираат набилдани момци кои често умот им е што побрзо да стигнат до теретана и кои секогаш сакаат да бидат забележани! Битна ми е насмевката а за очи.. сите очи си имаат посебна убавина само да не се шашави. (sun)
 
  • Like
Реакции: Furby and Kalino.Mome

Kalino.Mome

Полноправен Член
29 декември 2012
53
78
18
Обавезно да биде повисок од мене. И да биде така покрупничок. Сакам дебели машки. Најубави ми се (inlove)
Значи, тело повеќе од фаца. :)
 
  • Like
Реакции: Furby and Sofija...