1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од hitbyaplane, 13 април 2012.

 1. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Си знаеш ти, не се сумљам во тебе ;) :gus
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Јас мислам дека подобро е девојката да има убаво лице,а грдо тело..е сега зошто мислам така...грдото тело може да стане убаво со помош на разни вежби,диети,а ако се има грдо лице ни шминката неможе да стане убаво :)
   
 3. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Карактерот кај мене е секогаш присутен.
  Што ке му е убавина ако не знае да се однесува?Нели е така?
  Но тоа мислам дека не е тема на разговор нели :)
  Но јас сметам дека ни тоа ни тоа не е пресудно за да ме освои некој.
  Барем кај мене .
   
 4. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Хм, со оглед на тоа што првото нешто што го гледам кај девојка е погледнот насмевката и должината на косата, ќе речам дека Убаво лице, а за телото.... морам да признам дека многу коскести девојки никогаш не ме привлекувале, сакам девојка да има задник, да има гради... А ако е многу слаба - нема ни задник ни гради :)
   
 5. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  абе само да не е некоја што меља ко навиена............ да да е паметна и да има смисла за хумор........:rofl.........и да знае да се шминка........ :confused:
   
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  немој брату... да не бидеш после баш таков во фацата кога ќе ја видиш без шминка
   
  На parvati и Foxboro им се допаѓа ова.
 7. M.Adams

  M.Adams Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  96
  Како да кога бирам некој за врска идам со списокот во рака и прешкртувам, убаво лице-checked, тело-checked, карактер-checked, ок пакувај, земам! Не оди тоа така, барем кај мене не, колку и да гледам на физикус на крај секогаш завршувам со некој кој на прв поглед ми бил не толку привлечен, ама со тек на време ми станал најубав на цел свет.
  Значи за гледање и за почеток добро би било да е фин за очи ама за нешто озбилно не е пресуден фактор.
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Морам да го нагласам ова зашто гледам дека многу членови само насловот го читаат пред да одговарат на темава.
  Знаеме дека на сите ви (ни) е карактерот пресуден, (talk), ама како ќе му/ѝ го процените карактерот за една вечер?!

  Јас веќе се имам изјаснето на темава, ама еве уште еднаш: побитна ми е фацата.
   
 9. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Сакам машки со малку салце на нив да имам што да штипнам... многу ми слатки таквите. знам дека се секогаш насмеани и привлечни и имаат голема смисла за хумор.. ме нервираат набилдани момци кои често умот им е што побрзо да стигнат до теретана и кои секогаш сакаат да бидат забележани! Битна ми е насмевката а за очи.. сите очи си имаат посебна убавина само да не се шашави. (sun)
   
  На Furby и Kalino.Mome им се допаѓа ова.
 10. Kalino.Mome

  Kalino.Mome Полноправен Член

  Зачленет на:
  29 декември 2012
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  78
  Обавезно да биде повисок од мене. И да биде така покрупничок. Сакам дебели машки. Најубави ми се (inlove)
  Значи, тело повеќе од фаца. :)
   
  На Furby и Sofija... им се допаѓа ова.

Сподели: