Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Тие тапа-фаци немаат муда да и пријдат на таква девојка.Секој си ги знае своите можности. ;)
Ннннееее баш ама ај да речеме. Пошо имаш и uber ружноќа со екстра модели. Работата е како до пристапот и можностите, така и до желбите и аспирацијата.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Ннннееее баш ама ај да речеме. Пошо имаш и uber ружноќа со екстра модели. Работата е како до пристапот и можностите, така и до желбите и аспирацијата.
Ех,тоа е веќе ради други работи.Пари,бмв ово оно.Ретки се останатите...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Ја иам лошо тело, а још полошу фацу, а иам десет пута поубаву девојку од мене : )
значи зависи до човека, неможе за сфакога исто да биде...
Карактер има пресудну улогу, али кд би бираја фацу или тело, наравно фацу као што вика Саладин, ј***ш тело...
А за шо друго да га правиш? :rofl

Шалу се.
 
  • Like
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
еее онај стара изрека : ) Жену дупе краси а торту ораси : )
...за озбиљну врску, карактер пред сфе, па тк лице, а за тело не е битно мислу
а за кратку авантуру, например афтер после чаршију, гледање филм : ) у алкохолизирано стање, е тк сам за јако тело, дотерано цакум пакум :sram
 
  • Like
Реакции: Foxboro

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
џабе тело гром, а фаца лом, искрено..
но најпрво ќе се согласам и јас со тоа дека карактерот е пресуден и тоа е она што те задржува со некого, нормално она што прво го гледаме физичкиот изглед, тоа е факт, и секој за себе си има изградено свој сопствен идеал за тоа како треба да изгледа некој што ќе го привлече, всушност секој има сопствено мислење за тоа што е "убаво".И не треба да се расправа за вкусовите.
Значи кажав прво карактер, проследен со она што за нас претставува убаво, што не значи дека и на другите ќе им биде убаво.Никако не се согласувам и со тоа дека оние што немаат баш идеална фаца( а сега идеално претставува она што го гледаме по славните личности, лица со 300кг пудра на нив, да си земиш лопата и да си црпиш) не треба да им се даде шанса да ја искажат својата убавина.
Све е пролазно во животов па така и убавината, затоа карактерот е оној кој што задржува, оној кој те засакал нема да гледа дали 2кг си накачила или си намалила, дали денес косата ти е катастрофа,дали не си нашминкана и ред др работи. : )
 
  • Like
Реакции: parvati and WomanInRed

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Никој нејќе даске и стап за ораси : ) сфак сака нешто што ке љуља како пудинг у фриџидер : )
Фаца како фаца ке гу нашминка, ке стаи црни тегле за слнце големи мислиш карневал ву се дешаа, али тело е бе братче прсудно
Тесно половинче си е тесно, цице си е цице, гзе слатко, тој е тој : )
 

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Никој нејќе даске и стап за ораси : ) сфак сака нешто што ке љуља како пудинг у фриџидер : )
Фаца како фаца ке гу нашминка, ке стаи црни тегле за слнце големи мислиш карневал ву се дешаа, али тело е бе братче прсудно
Тесно половинче си е тесно, цице си е цице, гзе слатко, тој е тој : )
:rofl
 
  • Like
Реакции: parvati