1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од hitbyaplane, 13 април 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Ннннееее баш ама ај да речеме. Пошо имаш и uber ружноќа со екстра модели. Работата е како до пристапот и можностите, така и до желбите и аспирацијата.
   
 2. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Ех,тоа е веќе ради други работи.Пари,бмв ово оно.Ретки се останатите...
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  А за шо друго да га правиш? :rofl

  Шалу се.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Тапа фаца може да биде и лепотан сс селски манири : )
   
  На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
 5. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  има една изрека лице п... продава значи прво убаво лице:pusi
   
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  еее онај стара изрека : ) Жену дупе краси а торту ораси : )
  ...за озбиљну врску, карактер пред сфе, па тк лице, а за тело не е битно мислу
  а за кратку авантуру, например афтер после чаршију, гледање филм : ) у алкохолизирано стање, е тк сам за јако тело, дотерано цакум пакум :sram
   
  На Foxboro му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  џабе тело гром, а фаца лом, искрено..
  но најпрво ќе се согласам и јас со тоа дека карактерот е пресуден и тоа е она што те задржува со некого, нормално она што прво го гледаме физичкиот изглед, тоа е факт, и секој за себе си има изградено свој сопствен идеал за тоа како треба да изгледа некој што ќе го привлече, всушност секој има сопствено мислење за тоа што е "убаво".И не треба да се расправа за вкусовите.
  Значи кажав прво карактер, проследен со она што за нас претставува убаво, што не значи дека и на другите ќе им биде убаво.Никако не се согласувам и со тоа дека оние што немаат баш идеална фаца( а сега идеално претставува она што го гледаме по славните личности, лица со 300кг пудра на нив, да си земиш лопата и да си црпиш) не треба да им се даде шанса да ја искажат својата убавина.
  Све е пролазно во животов па така и убавината, затоа карактерот е оној кој што задржува, оној кој те засакал нема да гледа дали 2кг си накачила или си намалила, дали денес косата ти е катастрофа,дали не си нашминкана и ред др работи. : )
   
  На parvati и WomanInRed им се допаѓа ова.
 8. Party Poison

  Party Poison Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  142
  кога машко ќе каже дека не сака многу слаби девојки всушност мисли не сака девојки без облини :biggrin
  он топик - сеедно
   
  На Сара.13, ketnis и parvati им се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Никој нејќе даске и стап за ораси : ) сфак сака нешто што ке љуља како пудинг у фриџидер : )
  Фаца како фаца ке гу нашминка, ке стаи црни тегле за слнце големи мислиш карневал ву се дешаа, али тело е бе братче прсудно
  Тесно половинче си е тесно, цице си е цице, гзе слатко, тој е тој : )
   
  На Sofija..., Foxboro, Ночной охотник и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Party Poison

  Party Poison Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  142
  :rofl
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: