Турски или шпански серии?

Што гледате турски или шпански серии?


  • Total voters
    24

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
137
169
43
Скопје
Ќе направат де, само сега имаат кастинг за следната постава на напатено семејство, со трауми од Транзицијата, со трудна ќерка, швалер комшија и слично...
Пошто на нашиве филмаџии, таа им е единствена неисцрпна тема за снимање на серии.
Мислам нашиве СЕРИИ се баш за СЕИРИ!
Баш денеска слушав за некоја љубовна серија која што би сакале да ја снимаат. Седев во Coffeeshop, додека позади мене беа 2 жени што правеа муабет за тоа. Звучеа како да им оди супер, па барем да се надеваме дека ќе излезе нешто убаво. И готово, не се р‘чкам со тебе :D
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Баш денеска слушав за некоја љубовна серија која што би сакале да ја снимаат. Седев во Coffeeshop, додека позади мене беа 2 жени што правеа муабет за тоа. Звучеа како да им оди супер, па барем да се надеваме дека ќе излезе нешто убаво. И готово, не се р‘чкам со тебе :D
Па јас не се р`чкам :unsure
Само си правам муабет....оти не ме сакаш? :(
:rofl
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,932
743
Шпански дефинитивно...ми аморррррррррррррррр пердонамеееееееее:rofl
Нунка видаре...

Секогаш завршуваат на интересни моменти и мора да ја гледаш и следната епизода, прават драми кој знае што ти не..
И во следната епизода за десет секунди се решава тоа драматичното и си продолжува филмот понатаму..
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Ахам и во разврската на 5694 епизода ти сфаќаш дека онаа ќелавата, штрбавата, мутавата Марија дел Хосе Васкез Ми амор Санчез станала најјака рибетина у маало, се фатила со некој нафатиран мафијаш кој нема ниви и кози ами згради, фирми и хациенди ( а нели скромноста у љубовта им е второ име).
И така си живее среќно до крајот на ....таа сезона, кога се појави маќеата на братучетката на Федрико дел Игнасио Саламнчез порфавор, и и ја скрши раката на бабата на комшиката и остави простор за нови 456982 епизоди..кои почнуваат веќе од УТРЕ!

:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Teresa

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Шпанските ми се поубави (happy) не за друго, бидејќи уште мала ги сакам и ги гледам, а и благодарение на тие серии го научив шпанскиот јазик :biggrin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Teresa and Gabby