1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Турски или шпански серии?

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Gabby, 22 февруари 2012.

?

Што гледате турски или шпански серии?

 1. Турски серии.

  20.8%
 2. Шпански серии.

  29.2%
 3. Не гледам турски и шпански серии.

  50.0%
 1. Gabby

  Gabby Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  46
  Кои серии го привлекуваат вашето внимание? ТУРСКИТЕ или ШПАНСКИТЕ..
  мое мислење ШПАНСКИТЕ... едноставно го обожавам нивниот стил на живот кој го прикажуваат во сериите, можеби има премногу љубовни сцени но мн. ми се допаѓа тоа што се премногу побожни луѓе.. скоро во секој шпански филм има улога црквата и нивната религија :)
  ваше мислење..?
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Исти к:cenzuraац, друго паковање.. Исто ми е, ни едните ни другите сакам да ги гледам!:stomp
  А Турските би ги забранил со закон...
   
  На Psychobilly и Gabby им се допаѓа ова.
 3. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  турски ама ми недостигаат убавите глумици од спанските:D
   
  На Gabby му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Кога веќе морам да бирам,нормално шпанските се каде каде подобри од турскиве :)
   
  На Hip.Hop_MKD и Gabby им се допаѓа ова.
 5. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Јас сум за индиските.
  Барем кога во една серија од 60045 епизоди, 15 расправаат кој ја убил кравата, и во епизода што трае едвај 20 минути со се сите реклами за Бонукс, ве-цето на Коле и слично, 7 минути иде во позадина музика креирана за некој бесни јапански хорор филм и погледи меѓу многубројното семејство сред ручек...неизбежно е да го задржи твоето внимание :giggle

  Немогуче бре!
  Зарем после Касандра и после Шехерезад сеуште очекувате смисла на било која серија од таков калибар?
  :rofl
   
  На Teresa, Gabby и Marrie им се допаѓа ова.
 6. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Ни тие - ни тие :)
   
  На Gabby и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 7. Psychobilly

  Psychobilly Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  1,509
  Забрана за тие сапуниците со закон !!! :cenzura
   
  На Gabby и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 8. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Ни турски Ни шпански. Сериозно. Аман више! :besen
   
  На Gabby и Psychobilly им се допаѓа ова.
 9. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Ни турски, ни шпански. Време е да се сетат нашиве уметници да направат една убава серија.
   
  На Gabby му/ѝ се допаѓа ова.
 10. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Ќе направат де, само сега имаат кастинг за следната постава на напатено семејство, со трауми од Транзицијата, со трудна ќерка, швалер комшија и слично...
  Пошто на нашиве филмаџии, таа им е единствена неисцрпна тема за снимање на серии.
  Мислам нашиве СЕРИИ се баш за СЕИРИ!
   
  На Gabby му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: