Турски или шпански серии?

Што гледате турски или шпански серии?


  • Total voters
    24

Gabby

Полноправен Член
21 февруари 2012
61
46
18
22
Кои серии го привлекуваат вашето внимание? ТУРСКИТЕ или ШПАНСКИТЕ..
мое мислење ШПАНСКИТЕ... едноставно го обожавам нивниот стил на живот кој го прикажуваат во сериите, можеби има премногу љубовни сцени но мн. ми се допаѓа тоа што се премногу побожни луѓе.. скоро во секој шпански филм има улога црквата и нивната религија :)
ваше мислење..?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,932
743
Исти к:cenzuraац, друго паковање.. Исто ми е, ни едните ни другите сакам да ги гледам!:stomp
А Турските би ги забранил со закон...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Psychobilly and Gabby

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Јас сум за индиските.
Барем кога во една серија од 60045 епизоди, 15 расправаат кој ја убил кравата, и во епизода што трае едвај 20 минути со се сите реклами за Бонукс, ве-цето на Коле и слично, 7 минути иде во позадина музика креирана за некој бесни јапански хорор филм и погледи меѓу многубројното семејство сред ручек...неизбежно е да го задржи твоето внимание :giggle

Немогуче бре!
Зарем после Касандра и после Шехерезад сеуште очекувате смисла на било која серија од таков калибар?
:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Teresa, Gabby and Marrie

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
137
169
43
Скопје
Ни турски, ни шпански. Време е да се сетат нашиве уметници да направат една убава серија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gabby

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Ни турски, ни шпански. Време е да се сетат нашиве уметници да направат една убава серија.
Ќе направат де, само сега имаат кастинг за следната постава на напатено семејство, со трауми од Транзицијата, со трудна ќерка, швалер комшија и слично...
Пошто на нашиве филмаџии, таа им е единствена неисцрпна тема за снимање на серии.
Мислам нашиве СЕРИИ се баш за СЕИРИ!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gabby