1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Турски или шпански серии?

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Gabby, 22 февруари 2012.

?

Што гледате турски или шпански серии?

 1. Турски серии.

  20.8%
 2. Шпански серии.

  29.2%
 3. Не гледам турски и шпански серии.

  50.0%
 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Додадена е анкета.
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  секое прашање заслужува одговор. Ова прашање е дали да се самозапалам или да се обесам
   
  На InnaLaurie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Шпански :rolleyes: Барем јазикот го поднучивме колку - толку :) Овие турскиве многу ми се емотивни некако...а и заебаа работа во последно време,во секој филм убиства, пукање, оружја...
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Од тие шпанските серии ќе научиш да не се однесуваш лошо со слугинката бидејки таа ти е мајка, од турските ќе научиш дека таа го сака најмногу а тој сака друга која го сака него и дека сите се против вистинската љубов на нив вдајцата, а од индиските ке ги научиш сите реклами.... Така да Ни шпански, Ни турски, Ни индиски.....
   
 5. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Ништо. Исто срање :)
   
 6. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Амерички.
  И тие не се шпански, туку мексикански.
   
 7. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Ме интересира чисто информативно дали пратиш документарни емисии и ако да, тогаш кој домен на документарци највеќе го сакаш.
   
 8. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Ни едните ни другите. Едноставно ги МРАЗАМ и двата типа. 1) Како по шаблон да се праени, сите се исти. Типот е богаташ, случајно у неговиот живот влегува некоа лепотица од улица и така срекно си живеат. 2) Многу нереални ситуации. Кај да и погодат со куршум преживуваат, со што куршуми се пукаат кој ги знае ;) Али тоа е, додека има народ да се соживува со сите тажни и срекни мигови на ликовите ке има и серии.
   
  На Selma и InnaLaurie им се допаѓа ова.
 9. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Буенос диас ми амигос, тодос диас
  Ми амор...абла кон ми порфавор:sreken
  Донде ста..ке паса......:unsure
  авеланте.....

  е па шпански нормално...не дека нешто поарни се или со некоја содржина, ама барем научивме по некој збор на шпански..А овие другите кај турски па и синхронизирани..давеж
   
 10. Special

  Special Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2013
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  19
  Кои серии го привлекуваат вашето внимание? ТУРСКИТЕ или ШПАНСКИТЕ..
  мое мислење ШПАНСКИТЕ... едноставно го обожавам нивниот стил на живот кој го прикажуваат во сериите, можеби има премногу љубовни сцени но мн. ми се допаѓа тоа што се премногу побожни луѓе.. скоро во секој шпански филм има улога црквата и нивната религија :)
  ваше мис

  Би кажала ниедни ама кога би морала би ги избрала шпанските.Сум ги прегледала сите можни шпански серии што веќе однапред знам што ќе се случи и не се замарам ни за темата во фимот ни ништо,а не ги ни гледам веќе.Додуше само ако најдам некој така поубав глумец знам да го гледам филмот да си плакнам очи не за друго :giggle од турскиве со сихронизацијава што го доуништуваат филмот веќе не ми се вклучува телевизорот.Дали 3-4 збора знам асално што се вика на турски и тоа што увидов дека главна тема е што ќе кажат комшиите :D и дека вода се фрла зад тебе ако одиш некаде,и уште неколку исти адети. А за шпанскиве само не се каам дека сум ги гледала поради тоа што добро го владеам шпанскиот.Барем добро го разбирам...другото ништо од ова.
   

Сподели: