Турски или шпански серии?

Што гледате турски или шпански серии?


  • Total voters
    24

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
секое прашање заслужува одговор. Ова прашање е дали да се самозапалам или да се обесам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Шпански :rolleyes: Барем јазикот го поднучивме колку - толку :) Овие турскиве многу ми се емотивни некако...а и заебаа работа во последно време,во секој филм убиства, пукање, оружја...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
388
680
1,103
Од тие шпанските серии ќе научиш да не се однесуваш лошо со слугинката бидејки таа ти е мајка, од турските ќе научиш дека таа го сака најмногу а тој сака друга која го сака него и дека сите се против вистинската љубов на нив вдајцата, а од индиските ке ги научиш сите реклами.... Така да Ни шпански, Ни турски, Ни индиски.....
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Кои серии го привлекуваат вашето внимание? ТУРСКИТЕ или ШПАНСКИТЕ..
мое мислење ШПАНСКИТЕ... едноставно го обожавам нивниот стил на живот кој го прикажуваат во сериите, можеби има премногу љубовни сцени но мн. ми се допаѓа тоа што се премногу побожни луѓе.. скоро во секој шпански филм има улога црквата и нивната религија :)
ваше мислење..?

Ме интересира чисто информативно дали пратиш документарни емисии и ако да, тогаш кој домен на документарци највеќе го сакаш.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Ни едните ни другите. Едноставно ги МРАЗАМ и двата типа. 1) Како по шаблон да се праени, сите се исти. Типот е богаташ, случајно у неговиот живот влегува некоа лепотица од улица и така срекно си живеат. 2) Многу нереални ситуации. Кај да и погодат со куршум преживуваат, со што куршуми се пукаат кој ги знае ;) Али тоа е, додека има народ да се соживува со сите тажни и срекни мигови на ликовите ке има и серии.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma and InnaLaurie

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Буенос диас ми амигос, тодос диас
Ми амор...абла кон ми порфавор:sreken
Донде ста..ке паса......:unsure
авеланте.....

е па шпански нормално...не дека нешто поарни се или со некоја содржина, ама барем научивме по некој збор на шпански..А овие другите кај турски па и синхронизирани..давеж
 

Special

Истакнат Член
22 август 2013
47
19
108
Кои серии го привлекуваат вашето внимание? ТУРСКИТЕ или ШПАНСКИТЕ..
мое мислење ШПАНСКИТЕ... едноставно го обожавам нивниот стил на живот кој го прикажуваат во сериите, можеби има премногу љубовни сцени но мн. ми се допаѓа тоа што се премногу побожни луѓе.. скоро во секој шпански филм има улога црквата и нивната религија :)
ваше мис

Би кажала ниедни ама кога би морала би ги избрала шпанските.Сум ги прегледала сите можни шпански серии што веќе однапред знам што ќе се случи и не се замарам ни за темата во фимот ни ништо,а не ги ни гледам веќе.Додуше само ако најдам некој така поубав глумец знам да го гледам филмот да си плакнам очи не за друго :giggle од турскиве со сихронизацијава што го доуништуваат филмот веќе не ми се вклучува телевизорот.Дали 3-4 збора знам асално што се вика на турски и тоа што увидов дека главна тема е што ќе кажат комшиите :D и дека вода се фрла зад тебе ако одиш некаде,и уште неколку исти адети. А за шпанскиве само не се каам дека сум ги гледала поради тоа што добро го владеам шпанскиот.Барем добро го разбирам...другото ништо од ова.