Треба да станам кучка за да некој ме засака?

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
human-female-dog.jpg

Еве некоја шо сакала да стане кучка..
Па сеа размисли пак дали и ти го сакаш истото :D
(патем немој да се лутиш молим те, морав ова да го постирам)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
@4FUN твоево многу ми звучи како нешто што така би требало да биде а е само инспирација од некој амерички тинејџ муви. Шаблонот дека сите мажи трчаат кон кучки е еквивалент на теоријата дека жените у принцип се курви откако ќе растурат врска.
Премногу предрасуди.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
@4FUN твоево многу ми звучи како нешто што така би требало да биде а е само инспирација од некој амерички тинејџ муви. Шаблонот дека сите мажи трчаат кон кучки е еквивалент на теоријата дека жените у принцип се курви откако ќе растурат врска.
Премногу предрасуди.

Значи конкретно зборам за кучки, не за девојки... Има огромна разлика за мене.
Кучка е таа што можеш да ја имаш кога сакаш, каде сакаш и како сакаш, и немој да кажеш дека не би и го опнал на некоја тако речи кучка,што ти го дига, а на тасна ти се мести...освен ако не си фамилијарен и посветен на семејството.
Зборам од мое искуство и ова си е мојот став за кучкиве...
 

Авраам

Староседелец
11 јуни 2013
22
9
603
41
Значи конкретно зборам за кучки, не за девојки... Има огромна разлика за мене.
Кучка е таа што можеш да ја имаш кога сакаш, каде сакаш и како сакаш, и немој да кажеш дека не би и го опнал на некоја тако речи кучка,што ти го дига, а на тасна ти се мести...освен ако не си фамилијарен и посветен на семејството.
Зборам од мое искуство и ова си е мојот став за кучкиве...
Срамота е момче само човек да ти го чита уличарскиот речник со кој само кучки и можи да добијаш. Господ ќе ги казни таквите како тебе кои посегнуваат по лесните задоволства во животот. Тие никогаш не треба да оформат семејство бидејќи ќе станат штеточини на истото и треба и да останат само робови на земските искушенија, жална младина. Жената е за чување и на жената од небесниот и е дадено да го чува мажот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко and 4FUN

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Значи конкретно зборам за кучки, не за девојки... Има огромна разлика за мене.
Кучка е таа што можеш да ја имаш кога сакаш, каде сакаш и како сакаш, и немој да кажеш дека не би и го опнал на некоја тако речи кучка,што ти го дига, а на тасна ти се мести...освен ако не си фамилијарен и посветен на семејството.
Зборам од мое искуство и ова си е мојот став за кучкиве...

Тоа е нимфоманка или има хормонални пореметувања/патолошки промискуитет/лудило... често и жариште на СПБ.
Кучка е друго... `она гледа а не` да`
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Како тоа љубовта е нешто така дадено? Јас би кажала дека тоа е привлечност, затресканост или што и да е ама не е љубов во никој случај. Љубовта се прави и заработува. Не може (барем за мене, не) некој што физички или интелектуално страшно ме привлекува да е љубов.Не дадено
Второ, дали навистина има потреба од тоа ,,Некои луѓе се родиле како шупци и такви ќе цркнат!"? Јас во горенапишаното ниту еднаш не прочитав дека дечкото на било каков лош начин ставил крај на нешто што претпоставувам дека било врска. Сите размислуваме различно, па од таму, сите различно ги доживуваме краевите на врските. Како што можам да пребродам од на нога како ништо да не било исто така можам со денови да плачам и кукам за истото што завршило одамна. На крај, сите имаме различни потреби и барања што не е исто со борба на опстанок што ја спомна ти. Едноставно не сме сите измеѓу комплементари, нешто што го сфаќаме токму од ваквите искуства. Па место да ја вреднуваме различноста и стекнатото искуство дали навистина треба да плукаме и да ги ,,цркнуваме" луѓето?.
Уште нешто, за да биде љубов дефинитивно НЕ треба сите коцки да се сложат. Тогаш се би се свело на едноличност а монотонија убива. Убавината ја прават токму несовршеноста и различноста.
Ако не ти било судено, и наглава да застаниш - џабе ти е. Дадено во смисла „пишано ти било да / не“, не во смисла од небо паднато готово.
Сите имаме разно мерило за лош или добар начин. Лош начин може да биде со самото тоа што ти се трудиш, а некој се потсмева на твоите обиди. Мене ми е мизерно кога јас пробувам нешто да направам, а некој ми вели - „абе седи си бе, што ќе ти е“. Но сепак постојат и некои општи мерила. Пример, ти се трудиш да направиш атмосфера, интимност во врската, пријателство, а некој со еден збор ти го руши сето пошто нему му е потребно само мување или е***е.

Тогаш, на таквите „кисели сорти“ му одвалувам етикета „ш***к“ и контактите завршуваат до тука. Поимот борба за опстанок го употребив преносно.Во секој случај, билокој и да се најде во ситуација да биде така „извозен по тавани“ , во него се јавува потреба да стави граница против погазувањето на неговото достоинство, па макар и тоа да биде поголем зафат.
ИИи... да ... коцките мора да се сложат, а тоа не значи дека треба да се изѕидаат рамномерно... туку вака некако, илустративно земено....

stock-photo-toy-background-made-with-color-plastic-bricks-101446714.jpg
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
@4FUN мене твоево ме асоцира на ку*ва а не на кучка,или можеби кучка е истото што и ку*ва?
И стварно би сакала да прочитам една дефиниција уствари што е тоа кучка,да појасни некој.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
@4FUN мене твоево ме асоцира на ку*ва а не на кучка,или можеби кучка е истото што и ку*ва?
И стварно би сакала да прочитам една дефиниција уствари што е тоа кучка,да појасни некој.
Работата е што сите пробуваме да дефинираме нешто што е само моментален state of mind. А не може да се даде на нешто дефиниција кога не е дефинитивно :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, 4FUN and violetmoon

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
@4FUN мене твоево ме асоцира на ку*ва а не на кучка,или можеби кучка е истото што и ку*ва?
И стварно би сакала да прочитам една дефиниција уствари што е тоа кучка,да појасни некој.

Најверојатно секој кучката си ја дефинира како што му одговара, класична дефиниција немам појма која би можело да биде.
За мене кучка е се на куп: к***а, дроља, спонзоруша,мераклика, расипикуќа :D
Може во права смисла на зборот некој ке рече дека кучка е жена што сака кучиња, или жена што работи во кучкара или тако речи салон за миленичиња, али шта чеш... (bandit)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ја још незнам што е тој кучка. Увек ме асоцира на куче у зрели годинке на коју цициња ву виснале до доле или легнала на полугрб и мали слепи кученца ву цицаф млекце од розе циценциња.Чуја сам у филмови за некои девојке викаф дека биле кучке, као демек спонзоруше,плескачице,дрољетине.... али која блесафа стфар е име од такфо мајчинско животинњче кое пружа мајчинску љубаф на мали кутренца, тој исто име да га употребуеш за небитан људски стфор.Постои лоша и добра девојка а не кучка или некучка, мекучка такфа слатка : )