1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ти реков - Ми рече ... низ стихови

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од lady_blue, 5 март 2012.

 1. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  оуу Kitty како ме насмеа
  солзите од очи ми ги истера
  римиве во глава ми ги втера
  само да најдам време
  ке ти вратам со иста мера ! :ninja
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Ај да речам два три збора
  мислам дека така мора
  сите членови да читаат тука
  може ќе има некоја бука....

  Не знам што се случува
  во последно време
  ехх кити кити
  за тоа не треба да се дреме...

  Ако сака некој за новости
  нека ми кажи
  само ве молам
  по малку да лажи:biggrin
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Влегов да видам што има
  И Кити ја најдов пак како нешто рима
  нешто вели дека не и штима
  а времево најавува поинаква клима.

  Има нови членови добре им дојде
  но на некои од нив првиот пат од рака не им пројде
  Многу нови профили ко да се стари
  си личат еден на друг и никој за тоа не мари.

  Туку незнам зошто пишувам со рима
  кога за тоа друга тема има.
  Ајде сега да ве поздравам оти од многу работи треба да оздравам.
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Арно да ми кажи нешто
  дојде нашата мели
  не смее таа од темава
  никаде да се сели

  Некој да информира треба
  за ченовите нови
  и дали ги исполниле
  своите снови

  Времето надвор
  ни лево ни десно
  кај да се свртиш
  секаден е тесно

  Си помина и летото мило
  како и секогаш што било
  сега не чека нова шема
  и се разбира за есента тема...:wavespin
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  За есента тема - НЕМА!
  Надвор уште е летна шема!
  Кај и да ѕирнеш сончев зрак,
  нема место за тмурност и мрак.

  И додека Кити ја крои својата рима,
  мене тука нешто сериозно не ми штима,
  се претставува - ко демек - типична плавуша
  а интелектот нејзин не можат да го срушат! :cool:
   
 6. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Интелектот ти е дечко
  друга тема
  тоа ти е одамна
  излезено од шема

  Паметни плавуши
  никој не сака
  е тоа ми прави
  голема мака:mstickle
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Ако пишаното твое е навистина така
  ќе се јадосувам жив од утро до мрака
  Ќе се осеќам ко некој шамари да ми шлака
  и на крај ќе си акнам главата од квака!

  Си уживам моментално со една летна трака
  и од моите омилени орбит си џвакам
  но да прочитам вакво нешто веќе не сакам
  да не почнам да мрчам и со зборови да какам. xD
   
 8. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Кога некогаш нешто ќе сватиш
  одма главата ја клатиш
  а мене една идеја ми света
  ај пушти ја погласно твојата трака летна

  Па да направиме овде една журка права
  а кој сака може да игра бос по трава
  Е тоа ти се вика Игри без граници
  и на крај ќе се испратиме по сите станици:biggrin
   
 9. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Ќе ви пишам една рима
  некој овде чека плима
  The_Mayor е тоа деца мили
  кој со него ќе си мери сили.

  Поезии прози, цитати разни
  ии мајоре среќа не се безобразни
  Во последно време само не чита
  значи ли тоа дека многу скита

  ЕЕЕ момче младо, летото пројде
  тебе умот мора да ти дојде
  да се прибериш дома, од журки да се лишиш
  и на форум Црнобело повеќе да пишиш.


  Автор: Црноризец Храбар
   
  На parvati и The_Mayor им се допаѓа ова.
 10. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Никој овде одамна
  ни ми рекол ни ви рече
  толку ли на сите паметот им сече.

  Се заиграа по другите теми разни
  ооо колку ли се безобразни
  Кај е parvati збрки да прави
  и со него после The_Mayor
  цел ден да се бави

  Ја нема ни новинарката папарацо melpomena
  кај ли она фати маки да ни скрати
  JaMi е веќе во друга шема,
  роденден и беше и е во некоја озбилна тема
  4FUN реши озбилен да биде
  знае оти Јами сака таков да го виде

  А јас евентуално се чуствуваме сега
  мрдајте ваму, нема кај да се бега :sreken

  фала пријатно
   
  На 4FUN, JaMi, The_Mayor и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: