1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ти реков - Ми рече ... низ стихови

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од lady_blue, 5 март 2012.

 1. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Тема .Ти реков-ми рече:giggle
  Ти реков ми рече
  гол ми се слече
  за к*р ме влече
  а впланина река тече
  на малото женско мече
  менструална болка/ му тече
  немал влошка ко рана го пече
  parvati не го боли, денес ќе крече
  можда и лажит: ти реков-ми рече.
   
  На TIGERWOMAN31SK, 048, 4FUN и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  brat jutre ke krecHu
  dnska nekoj seks ke gmecHu
  a sk kako gusHter na slnce se pecHu
  uf ja sam not normal ja mora da se lecHu : )
   
  На TIGERWOMAN31SK, street_chic, The_Mayor и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Вие двајца parvati The_Mayor
  сте многу луди
  човек просто на умот да ви се чуди
  Големи мисли од мозокот мал
  кој ли вас форум ви дал

  Вие сте деца права шема
  нема овде никаква дилема
  За вас на следните избори ќе гласам
  мислам дека еден вен ќе ве стасам...

  Со “Дружината братско стебло“
  после тоа ќе си бидам
  и место Зоки Поки ќе одам
  Синиот галеб да го видам...

  :frantic
   
  На TIGERWOMAN31SK, The_Mayor, street_chic и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  На ти го - Дај ми го
  ооооооо Тегет....


  да почни 048 сака,
  да кажи нешто без мака.
  ....................Овака

  На работа се бетер,
  од ко умре Директоро, магла и ветер.
  Секој сака шеф да се прави
  а уствари само гњави.
  Нов шеф, нови правила
  Мимоза би го задавила.
  Цела фирма не го сака,
  па по канцеларии грака.

  ....
  to be continued
   
  На TIGERWOMAN31SK, lady_blue, melpomena и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  ЈА МУ РЕКОВ ПА ОН МИ РЕЧЕ,ПОСЛЕ МИ ПРАТИ МЕЧЕ ЗА ДА НЕ МЕ ПЕЧЕ :p
   
 6. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Ми се јави вчера Мече
  да искочиме ми рече...
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  а јас 3 саати се спремам за да јадам време немам.пак за јадење ми рече ма
   
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Времето си тече.
  Знам дека овде што и да се рече
  немора низ рима да се влече,
  ама самиот наслов без никаква мака
  ме тера низ рима што вика парвати да се кака.
  Легни си навечер порано(во 06 па и во 10)
  стани си навечер покасно(после 15).
  Денот преспиј го навечер размрдај се
  работи,јади,шетај и на форумов исповедај се.
  Фрутрации изначитај се,
  да не се чудиш труди се,
  ама сите да ги разбереш не осудувај се.
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Како това до сега
  темава да не ја видам?
  Ветувам од сега
  поактивен ќе бидам. (handshake)

  Че пејам че лумпувам
  чејфој че терам свој
  многу си се сакам
  што сум таков сој :zelen

  Ај уш една строфа
  да не бидат две
  не ми текнува рима
  за последниве два стиха. (facepalm)
   
  На Kitty и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 10. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Ај нешто да речам
  зборови по форум си влечам
  а небото темно сино
  ооо ќе заврни ли така фино

  JaMi ми се прави шема
  само од Франција има тема
  а 4FUN ја чека да се врати
  дека му фали одамна свати

  melpomena сите папарацо ги фати
  остана не објавен оној кој плати
  сега ја чекаме изложбата нова
  и со слики од мога снова

  за parvati нема да ви кажу
  за свак случај нешто да не излажу
  да заврни тој си чека
  и да фати перница мека

  Ја па нешто малко глупости тресу
  у риму неќу да се внесу
  Останете ми поздравени сите
  и бегајте од бате мите.. :wavespin
   
  На JaMi, 4FUN и WomanInRed им се допаѓа ова.

Сподели: