1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ти реков - Ми рече ... низ стихови

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од lady_blue, 5 март 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Заради тебе Kitty
  многумина овде можат да паднат на испити.
  Го качуваш нивото на позитива
  а за тоа ретко кој го бива.
  Идеите на lady_blue се толку уникатни
  а по малку и слатко пикантни.
  Темата ја затеравме низ рима а треба да е сосема нешто трето
  а таа сепак не ни става вето.
  Мојот ден ти реков ми рече,ми тече со тоа што душата ме пече.:biggrin
  Ме сече што неа ја нема,ако ја најдам има да ја оставам без цигари да дрема.
   
 2. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Што ли прави мели melpomena
  што ли и се случи
  она бар е голема немора да учи
  Нашла таа некоја занимација нова
  можеби неко из нење снова :mstickle
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Оддамна сакам нешто да ви речам,
  само некако мислев да не згрешам.
  Кога веќе толку идеме на рима
  бар нека има од ти реков-ми рече плима.
  Не е тешко да се кажат неколку зборови
  па не е се овие за отсвирување тешки тонови.
  melpomena ме изненади со својата рима
  ама и оваа Kitty знае да направи шема
  но дека немам појма која е, дилема нема :)
   
  На Prashina, Kitty и melpomena им се допаѓа ова.
 4. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  И така јас си читам
  по форумов си скитам
  теми интересни си барам
  и никого не замарам.....
  на коментари си се смешкам и лајкови си ставам
  и така љубопитно пријателства си правам:)
   
  На Lena, Kitty и 4FUN им се допаѓа ова.
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Добри луѓе сте вие
  знаете да се дружите
  низ форумот за добар пример
  секогаш служите..

  И јас да се замарам не сакам
  и надвор по дождот не акам
  не сакам ни да дува
  бог да брани и да чува..

  Ај сега да ѕирнам
  во некоја интересна тема
  можеби некој направил добра шема
  а во тек со шема стално мора да се биде
  секој да те чита а никој да не те виде :svirka

  фала пријатно :zelen
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 6. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Дојдов од љубоитство,
  останав заради добрата забава.
  Многу добри и забавни луѓе тука има
  сите оставија добар впечаток,
  некои повеќе, некои помалку.
  Знам дека нема рима
  важно е да штима.
   
  На violetmoon и Kitty им се допаѓа ова.
 7. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Добра ви вечер драги мои,
  ви посакувам секогаш да бидете свои.
  Ве читам тука некој сака снег да има
  а друг неможе да ја поднесе оваа клима,
  а јас па не сакам зима.
  - и доста ви е за сега,
  до мене има голема врева,
  инспирација немам,
  ама Ноди морам да гледам.
   
  На feniks, Gemini и Kitty им се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ти реков ми рече во осамени срца се прават
  низ конверзации утрово почнаа предлози да се дават.
  The_Mayor како и секогаш ништо не признава
  почна и од гзот да си гризнува.
  На Jackal и оглас му пуштиа
  незнам од каде тоа право си го приуштиа.
  И |o$y(|-|0$0(|@l е тука некаде
  не е чудно ни цимерот од некаде да му се прикраде.
  Сара.13 го фати Мајорот жиф
  но ни тој самиот не си знае колку е брлиФ.
  Arkantos од сенка не следеше
  и сеирот од страна си го гледаше.
   
  На BlackTulip и The_Mayor им се допаѓа ова.
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  melpomena вели од сенка сум ги следел,
  и дека насмевки во низа сум редел,
  ама не е така,
  туку е вака -
  ми се спиеше многу многу
  па желбата за демнење ми падна долу,
  доаѓам сонУ,
  му реков јас,
  и станав во истиот час.
  Чекав дали ќерка ми ќе се разбуди,
  чекајќи во сонот се загубив.
   
  На BlackTulip, violetmoon и Kitty им се допаѓа ова.
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ете малце и јас да напишам некој ред
  па малце да одморам од тука бар минути пет.
  Никогаш вака не ми било,
  од форумот не можам ни да си видам друштво мило.
  Еден месец тука седам
  и само мислења редам.
  Сабајле прво форум барам
  место да јадам и кафе да си сварам.
  Ама не се жалам, научив многу јас
  со седење тука до доцен час.
  Секоја ми е омилена тема
  читам и коментирам, од тоа подобро нема.


  И уште нешто за самиот крај
  сите се супер, местово е како рај! :sreken

  (хахахахахах)
   
  На BlackTulip, Lena, melpomena и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: