Ти реков - Ми рече ... низ стихови

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Заради тебе Kitty
многумина овде можат да паднат на испити.
Го качуваш нивото на позитива
а за тоа ретко кој го бива.
Идеите на lady_blue се толку уникатни
а по малку и слатко пикантни.
Темата ја затеравме низ рима а треба да е сосема нешто трето
а таа сепак не ни става вето.
Мојот ден ти реков ми рече,ми тече со тоа што душата ме пече.:biggrin
Ме сече што неа ја нема,ако ја најдам има да ја оставам без цигари да дрема.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Што ли прави мели melpomena
што ли и се случи
она бар е голема немора да учи
Нашла таа некоја занимација нова
можеби неко из нење снова :mstickle
 
  • Like
Реакции: melpomena

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Оддамна сакам нешто да ви речам,
само некако мислев да не згрешам.
Кога веќе толку идеме на рима
бар нека има од ти реков-ми рече плима.
Не е тешко да се кажат неколку зборови
па не е се овие за отсвирување тешки тонови.
melpomena ме изненади со својата рима
ама и оваа Kitty знае да направи шема
но дека немам појма која е, дилема нема :)
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
И така јас си читам
по форумов си скитам
теми интересни си барам
и никого не замарам.....
на коментари си се смешкам и лајкови си ставам
и така љубопитно пријателства си правам:)
 
  • Like
Реакции: Lena, Kitty and 4FUN

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Добри луѓе сте вие
знаете да се дружите
низ форумот за добар пример
секогаш служите..

И јас да се замарам не сакам
и надвор по дождот не акам
не сакам ни да дува
бог да брани и да чува..

Ај сега да ѕирнам
во некоја интересна тема
можеби некој направил добра шема
а во тек со шема стално мора да се биде
секој да те чита а никој да не те виде :svirka

фала пријатно :zelen
 
  • Like
Реакции: 4FUN

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Дојдов од љубоитство,
останав заради добрата забава.
Многу добри и забавни луѓе тука има
сите оставија добар впечаток,
некои повеќе, некои помалку.
Знам дека нема рима
важно е да штима.
 
  • Like
Реакции: violetmoon and Kitty

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Добра ви вечер драги мои,
ви посакувам секогаш да бидете свои.
Ве читам тука некој сака снег да има
а друг неможе да ја поднесе оваа клима,
а јас па не сакам зима.
- и доста ви е за сега,
до мене има голема врева,
инспирација немам,
ама Ноди морам да гледам.
 
  • Like
Реакции: feniks, Gemini and Kitty

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Ти реков ми рече во осамени срца се прават
низ конверзации утрово почнаа предлози да се дават.
The_Mayor како и секогаш ништо не признава
почна и од гзот да си гризнува.
На Jackal и оглас му пуштиа
незнам од каде тоа право си го приуштиа.
И |o$y(|-|0$0(|@l е тука некаде
не е чудно ни цимерот од некаде да му се прикраде.
Сара.13 го фати Мајорот жиф
но ни тој самиот не си знае колку е брлиФ.
Arkantos од сенка не следеше
и сеирот од страна си го гледаше.
 
  • Like
Реакции: BlackTulip and The_Mayor

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
melpomena вели од сенка сум ги следел,
и дека насмевки во низа сум редел,
ама не е така,
туку е вака -
ми се спиеше многу многу
па желбата за демнење ми падна долу,
доаѓам сонУ,
му реков јас,
и станав во истиот час.
Чекав дали ќерка ми ќе се разбуди,
чекајќи во сонот се загубив.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Ете малце и јас да напишам некој ред
па малце да одморам од тука бар минути пет.
Никогаш вака не ми било,
од форумот не можам ни да си видам друштво мило.
Еден месец тука седам
и само мислења редам.
Сабајле прво форум барам
место да јадам и кафе да си сварам.
Ама не се жалам, научив многу јас
со седење тука до доцен час.
Секоја ми е омилена тема
читам и коментирам, од тоа подобро нема.


И уште нешто за самиот крај
сите се супер, местово е како рај! :sreken

(хахахахахах)