1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Среќни ли сте?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Scars, 24 февруари 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Во глобала не сум и не верувам дека ќе бидам
   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 3. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  :)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Среќна сум. Немам причина да бидам несреќна. Имам се што ми е потребно и доволно сум свесна да го сфатам тоа.:)
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не. Се сомневам дека некогаш ќе бидам.
   
 6. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Ги имам сите причини на светов да бидам среќна. Но некогаш не сум, не се чувствувам така како што би требало. Во тие моменти го преиспитувам целиот свој живот и сите донесени одлуки...зборовите „Кога би“ и „Ех да бев“ ми чукаат во главата и ми прават немир. Но потоа се сеќавам на сите убавини со кои ми е исполнето секојдневието , и колку треба да бидам благодарна што можам да им погледнам во очите на моите најсакани и да им ги слушнам гласовите. За мене тоа е преголема причина да бидам најсреќна и најблагодарна.
   
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Некогаш многу некогаш малку, некогаш ич...зависи тоа моментално расположение ми е...
   
 8. nijas

  nijas Нов член

  Зачленет на:
  26 февруари 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  2
  jas nesum sreken tuku nesrken sum i kesi ostanam cel zivot nesreken hmm c..c.c.c
   
 9. radioactive

  radioactive Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 април 2013
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  39
  Среќата е релативна и противречна работа. Од една страна не верувам во нејзиното постоење бидејќи ако ја согледаме реалноста на општеството во кое живееме, малку потешко дека ќе најдеме среќа по овие улици по кои се движат празни срца. Реалноста таква каква што е е мрачна и тажна. Е сега во моите истражувања постои еден вид на пласибо ефект. Ако мислиш дека си среќен и се убедиш себе си во таа појава, можеби и ќе се чувствуваш среќен, тука следи таа противречност.
  И пак ќе се повторам, мојата среќа е релативна работа (happy)
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Да,среќна сум поради мн причини
   

Сподели: