Среќни ли сте?

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Не се чувствувам среќна одвнатре. Овој период ништо не ме исполнува, дури ни читање книга. Разочарана сум поради тоа што луѓето се се полоши и сурови. До кога ќе се случува тоа? :( :nah
 

Danzl

Нов член
23 ноември 2018
18
17
3
Не се чувствувам среќна одвнатре. Овој период ништо не ме исполнува, дури ни читање книга. Разочарана сум поради тоа што луѓето се се полоши и сурови. До кога ќе се случува тоа? :( :nah
Избегавај ги тие што не ти одговараат биди со тие што те прават среќна и се ќе биде добро
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Најсреќна кога моите најблиски се добри и здрави.
Среќата ми извира од семејството,тоа ми е светост,ништо друго не може да ме направи посреќна од нив.
Во суштина јас сум личност која знае да се радува на сé,на мали нешта од големо значење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Danzl and Ballet is my life

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Што сите по дома нé служи здравјето и паметот сум пресреќна, па другото се крпи.
Секако, се трудам да успеам на повеќе полиња за да стигнам до она чувство на потполна среќа (ако има таква) бидејќи тук и таму фалат работи што сметам дека би ме направиле поперманентно среќна кога би ги имала/постигнала.
Ама не велат џабе дека е послатко дури е на гранка, така да повеќе ќе да е дека самите бираме што нé усреќува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider