Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор? | Црнобело Форум

Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор?

Највеќе преферирам да патувам со:

 • Авион

  Гласови: 6 18.8%
 • Автомобил

  Гласови: 19 59.4%
 • Брод

  Гласови: 2 6.3%
 • Мотор

  Гласови: 0 0.0%
 • Воз

  Гласови: 1 3.1%
 • Автобус

  Гласови: 4 12.5%

 • Вкупно гласале
  32

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
28
домче
Секаде патувам исклучиво со кола...
Сакам за време на одморот да си прошеткам наоколу подалеку, па така ми е овозможено.
Комоција - кога сакаш како сакаш патуваш, тргнуваш по ладното, патуваш ноќе, паузи, поручек, ручек, шеткање уз пут - твој извор потполно...
Особена предност ми е што ме фаќа поефтино со колата од повратна карта за двајца...:zelen
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
1. кола
2. автобус
3. комбе
4. авион

некој редослед
но сепак зависи до тоа
каде патувам
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Работата ти е одмор сакаш да кажеш?
Така е кога нечитам до крај,но јас кога идам на одмор си го носам велосипедот,а него го носам со КОЛА.Преферирам кола ми е одговорот.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Со кола,дефинитивно,па нема да идам на карибските острови јебига,па да идам со авион,а со кола ќе си прошетуцкаш и кога ќе ти текне ајд на лево круг.:)
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Со автомобил секако. Тргаш кога сакаш, застануваш каде сакаш и колку сакаш. Поудбно е, и секако повеќе ќе шеташ таму каде што одиш.