Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор? | Црнобело Форум

Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор?

Највеќе преферирам да патувам со:

 • Авион

  Гласови: 6 18.8%
 • Автомобил

  Гласови: 19 59.4%
 • Брод

  Гласови: 2 6.3%
 • Мотор

  Гласови: 0 0.0%
 • Воз

  Гласови: 1 3.1%
 • Автобус

  Гласови: 4 12.5%

 • Вкупно гласале
  32

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Гласав за Автомобил, немам мотор но би сакал некогаш да одам со мотор. По можност чопер. Сакам кога патувам да го гледам крајот, природата, да застанам крај некоја чешма. Да влезам во некоја попатна биртија и се напијам кафе додека мувите зујат наоколу, а келнерот или келнерката си го чепка носот :D. Авионот можеби нуди брзина и комфор но нема никаков шмек, а со мотор или трактор ееееее тоа еееееее. Тоа би бил одмор, брееееее...........
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Воз. Комфор, нетолку висока цена, авантура.... Све што е потребно за незаборавно патување.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Чекај малку. Што е тоа мотор? Па мотор има и автомобилот. Па пак е пишан посебно.