1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Marick14, 25 мај 2012.

?

Највеќе преферирам да патувам со:

 1. Авион

  6 глас(а)
  18.8%
 2. Автомобил

  19 глас(а)
  59.4%
 3. Брод

  2 глас(а)
  6.3%
 4. Мотор

  0 глас(а)
  0.0%
 5. Воз

  1 глас(а)
  3.1%
 6. Автобус

  4 глас(а)
  12.5%
 1. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  нема ни автостоп
  јас така сакам
  не дека сум била некојпат така, ама сакам :giggle
   
  На Saladin, parvati и The_Mayor им се допаѓа ова.
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Со количка најубаво според мене, кога сакаш и дека сакаш ке си застанеш на пауза или кафенце.:)
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ace_rot

  ace_rot Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  98
  Со косачица :rofl
  шала настрана со авион :)
   
  На Alley3112 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Гласав за автомобил ама преферирам Авион + Автомобил :D
   
 5. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Гласав за Автомобил, немам мотор но би сакал некогаш да одам со мотор. По можност чопер. Сакам кога патувам да го гледам крајот, природата, да застанам крај некоја чешма. Да влезам во некоја попатна биртија и се напијам кафе додека мувите зујат наоколу, а келнерот или келнерката си го чепка носот :D. Авионот можеби нуди брзина и комфор но нема никаков шмек, а со мотор или трактор ееееее тоа еееееее. Тоа би бил одмор, брееееее...........
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Воз. Комфор, нетолку висока цена, авантура.... Све што е потребно за незаборавно патување.
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Па со авион,еве нпр јас бев за швајцарија и неполни 2 часа се возев а вака со автомобил,автобус 16-17 часа :)
   
 8. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  so mojot avtomobil
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Чекај малку. Што е тоа мотор? Па мотор има и автомобилот. Па пак е пишан посебно.
   
 10. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Кола, автобус...билошто..битно да се оди на одмор...
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: