1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Marick14, 25 мај 2012.

?

Највеќе преферирам да патувам со:

 1. Авион

  6 глас(а)
  18.8%
 2. Автомобил

  19 глас(а)
  59.4%
 3. Брод

  2 глас(а)
  6.3%
 4. Мотор

  0 глас(а)
  0.0%
 5. Воз

  1 глас(а)
  3.1%
 6. Автобус

  4 глас(а)
  12.5%
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Со кое превозно средство патувате најчесто на одмор?

  Со кое се чуствувате најпријатно додека патувате?

  Јас највеќе преферирам да патувам со авион или брод. Со брод не дека ќе видам нешто, но сакам да сум на море. И плус ако е некој топ брод со дискотеки, базени, итн.....комбинација убиство. :rofl
  Со воз ич не се ни возам, може глетката е супер, природа ово-оно, но јас во воз не се качувам веќе. Бавни се, а и загушливи, со прашина...
   
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  со трактор :D
   
  На МиГ 21 и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 3. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Автомобил или народно кажано кола си е кола ;) Ем ти си бираш со кој сакаш да се возиш ем што сакаш можеш да правиш :cool:
   
  На Caci и 4FUN им се допаѓа ова.
 4. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  ако идам сам на некое патување - нормално како и повекето преферирам авион ... а за друштвено патување/одмор сакам авантури од ваков тип
  :wavespin
  [​IMG]

  или нешто поголемо - зависи колку луге сме (bandit)
   
  На Gemini, Јована, WomanInRed и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  воз е најопуштено, споро такфо ама нај чилаутерски : )
   
  На Saladin и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Преферирам со авион. Може да биде заморно при лет од 7/8 саати, но секако е најубаво. Како прво, чувството кога полетуваш е незаменливо. Како второ, цело време ти носат нешто за јадење и пиење. Како трето, ги гледаш најновите филмови пред тебе на мало тв. Како четврто, ако седиш до прозор, убавини!
   
 7. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  па и тракторот кај сакаш можеш да го паркираш и на некоја пољанка да начекаш некоја домаќинка 4119.jpg
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  со ова
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Gemini, melpomena, 4FUN и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  е ова кити и ја би :)
  нема нешто поубаво од брод ама пуста морска болес и бранови ме плашат :ladno
   
 10. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Јахта и добро друштво се одлична варијанта...(party)

  замисли да се собериме форумџиите и да тркниме на вакво патешествие(happy)
   
  На Caci и Legioner им се допаѓа ова.

Сподели: