Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор? | Црнобело Форум

Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор?

Највеќе преферирам да патувам со:

 • Авион

  Гласови: 6 18.8%
 • Автомобил

  Гласови: 19 59.4%
 • Брод

  Гласови: 2 6.3%
 • Мотор

  Гласови: 0 0.0%
 • Воз

  Гласови: 1 3.1%
 • Автобус

  Гласови: 4 12.5%

 • Вкупно гласале
  32

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Со кое превозно средство патувате најчесто на одмор?

Со кое се чуствувате најпријатно додека патувате?

Јас највеќе преферирам да патувам со авион или брод. Со брод не дека ќе видам нешто, но сакам да сум на море. И плус ако е некој топ брод со дискотеки, базени, итн.....комбинација убиство. :rofl
Со воз ич не се ни возам, може глетката е супер, природа ово-оно, но јас во воз не се качувам веќе. Бавни се, а и загушливи, со прашина...
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,811
1,153
29
Western Sky, Land of Oz.
Автомобил или народно кажано кола си е кола ;) Ем ти си бираш со кој сакаш да се возиш ем што сакаш можеш да правиш :cool:
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Caci and 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
ако идам сам на некое патување - нормално како и повекето преферирам авион ... а за друштвено патување/одмор сакам авантури од ваков тип
:wavespin


или нешто поголемо - зависи колку луге сме (bandit)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Преферирам со авион. Може да биде заморно при лет од 7/8 саати, но секако е најубаво. Како прво, чувството кога полетуваш е незаменливо. Како второ, цело време ти носат нешто за јадење и пиење. Како трето, ги гледаш најновите филмови пред тебе на мало тв. Како четврто, ако седиш до прозор, убавини!
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
601
423
Ohrid
Автомобил или народно кажано кола си е кола ;) Ем ти си бираш со кој сакаш да се возиш ем што сакаш можеш да правиш :cool:

па и тракторот кај сакаш можеш да го паркираш и на некоја пољанка да начекаш некоја домаќинка 4119.jpg
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
601
423
Ohrid
е ова кити и ја би :)
нема нешто поубаво од брод ама пуста морска болес и бранови ме плашат :ladno
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
е ова кити и ја би :)
нема нешто поубаво од брод ама пуста морска болес и бранови ме плашат :ladno

Јахта и добро друштво се одлична варијанта...(party)

замисли да се собериме форумџиите и да тркниме на вакво патешествие(happy)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Caci and Legioner