Со кое превозно средство преферирате да патувате на одмор?

Највеќе преферирам да патувам со:

  • Авион

    Гласови: 6 18.8%
  • Автомобил

    Гласови: 19 59.4%
  • Брод

    Гласови: 2 6.3%
  • Мотор

    Гласови: 0 0.0%
  • Воз

    Гласови: 1 3.1%
  • Автобус

    Гласови: 4 12.5%

  • Вкупно гласале
    32

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
и јас ке дојдам... ама ако има и форумџики , не само форумџии :p :sreken
на кој до што му дошло...:rofl
мене до форумџии на некој до форумџики...
али битна е целината..сите заедно бреее...:frantic
и главни :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and Legioner

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Преферирам да патувам со авион, па гласав за тоа - но секое превозно средство си има свој шарм.

Авионите ми се за да се релаксирам. Слушам музика, уживам, може ќе земам да пишувам. И е едно од ретките места каде читам списанија. Покрај тоа, многу сакам аеродроми. Не знам зошто.

Но, на авион (доколку патувам со пријатели, што се нема случено до сега) не би можел да се забавувам толку колку што би се забавувал ако патувам со автобус или со кола. Во автобус, колку-толку, пак морам да бидам тивок и да мислам и на другите околу нас, но пак поголема е слободата отколку во авион.

Со автомобил, пак, се поминува најубаво. Пеење, смеење, тепање, јадење, повраќање.. Што се не. Можеш да застанеш каде сакаш и кога сакаш. Огромна слобода и премногу забава, особено на патишта далеку од градовите. Ваквите патување се попознати како "road trips".

И возот би го ставил како превозно средство со свој шарм. Можеби не е најбрзо или најелегантно, но затоа е преубаво.

Со брод имам патувано само 2 пати и нека остане на толку.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Јахта и добро друштво се одлична варијанта...(party)

замисли да се собериме форумџиите и да тркниме на вакво патешествие(happy)

oдлична ti e idejava ama вие форумџиките да се облечете по бикини и топлес ние ќе ве масираме бива така , ќе одиме до крај на свет Мајами, тахити (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar, Caci and Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
oдлична ti e idejava ama вие форумџиките да се облечете по бикини и топлес ние ќе ве масираме бива така , ќе одиме до крај на свет Мајами, тахити (happy)

е па сигурно нема у ролки да бидеме...:rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Со автомобил, најубаво ми е... кај сакаш си застануваш, си гледаш... и во брод исто така ми е убаво, ама некој убав брод да е, да има внатре се... :D ма да на крај краишта и не е битно со што се оди, битно е со кој си ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne, Sugar and Legioner

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Автомобил, ама друг да вози :D Коа сакаш застани мочај, коа сакаш застани јади ..
А со сите останати (набројаните) страв ми е (shake)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
И јас мислам дека најубаво е со автомобил да се патува иако и другите не се лоши освен авионот, имам фобија од височина ..