Снаи и свекрви

TARA

Нов член
8 јануари 2013
8
11
3
43
ЈАс сум мажена еве веќе скоро 4 години и не живеам со свекор и свекрва.
Инаку шо да ви кажам супер ми се погодени не се мешаат многу, скоро секој ден ми носат ручек, ми го чуваат детето секогаш кога треба.
Е сега некогаш се дури и презаштитнички настроени што знае да нервира ама тоа е ништо во споредба со какви проблеми имаат други жени.
Едно време готвев и сама ама од кога почнав сопствен бизнис немам баш време па жената без да и кажам ми носи ручек(bravo)
 

љубам

Нов член
8 април 2013
4
4
3
Статистиката вели дека во Македонија 80% од браковите се распаѓаат поради несогласувања Свекрви - Снаи
што мислите вие
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Мислам дека има иста тема...како оваа...Но...Како и да е.
Не е секогаш до свекрвата туку и до снаата...
Постојат подли снаи...Идиотки...Абе како да ги наречам.
Не е секогаш вината до мајката на мажот...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Некад е криф и син : ) aма НЕКАД : )
Па како нема да има несогласување, сама да е жена у куќу, сама ке си се кара и проблеми ке си праи : P a не па две жене
hahaha рат и мир работа : )
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Очигледен е одговорот. Ако нема каде мора да се живее со старите, ама ако има подобро е одвоено.

Moжеби е подобро одвоено како што кажа но дали ке им се допаднаат условите да бидат под кирија?Знаеш таму друг наредува.
И уште нешто...Не мора и да живеат под кирија доколку мажот јасно даде до знаење дека не треба неговата мајка да се меша во неговиот брак :)Ем ке нема кавги ем сите срекно ке си живеат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
ма како може таа жена да дозволи својот син да биде несреќен-не ми е јасно
кој како си наредил така-ако е мамин син тој маж ќе дозволи бракот да му пропадне
а и на госпожата толку ли и е тешко да прегледа преку прсти,па ако се замара за свекрвата цел живот ќе и помине безвезе (тука ги укривувам и снаите)
мислам дека статистиката ти е точна ама за некое место каде семејствата се со друг менталитет и сеуште живеат во светот на македонските народни приказни:giggle
а досега сите кои сум ги запознале имаат проблеми да,но никој не растурил брак заради снаа-свекрва проблем
ќе имам свекрва и не ја сакам кој знае колку,ама сепак таа е мајка на мојот иден сопруг и ќе ја почитувам како таква.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy