Снаи и свекрви

delvi

Нов член
14 февруари 2012
6
2
3
33
Каков е вашиот однос со сверквите и како се прилагодивте на нив кога се земавте со вашиот сакан. Јас сум тазе верена и за сега ке живеме во заедница со неа (немам свекор). Моментално гледа да ми угодува на се и многу не ми дава да работам или како мало дете е по мене(земи јади, не седи со мокра коса бла бла бла) што е и малку нападно. ЈАс веке 8г живеам сама (на факултет па сега работам во друг град )и си имам свој навикии фала богу знам да се грижам за мене.:) А и ја осекам дека син и е единен малку е љубоморна.Кога тој ке ме пофали дека готвам ного убаво, она се труди следнио пат поубаво да зготви од мене, а и ретко ми дава да готвам (секогаш ми го зима редот за во кујна) и смешна ми е малку..Ама ако за сега ке ја пуштам нека се докажува па здравје со веренико планираме по една година да си го ссредиме спратот и да си бидам сам свој газда:giggle кога сакам што сакам да си готвам да си правам :kafe
 

delvi

Нов член
14 февруари 2012
6
2
3
33
Се борите со свекрвата а :rofl...психолошка војна :rofl
па така некако му доаѓа ,се надмудруваем една со друга, смешки ...затоа сакам други искуства за тоа како младите невести од овој форум се превикнале на новата средина а посебно на релација со свекрвата како била комуникацијата
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,632
113
Македонија
па така некако му доаѓа ,се надмудруваем една со друга, смешки ...затоа сакам други искуства за тоа како млади невести како сте се превикнале на новата средина а посебно на релација со сверквата како била комуникацијата
нема многу невести на форумов така да тешко некој да ти помогне...:)...али ја да сум би ја оставил да готви и би се бркал работа :rofl
 
  • Like
Реакции: delvi

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Подобро за тебе ако сака да готви, остави ја..пошто синот и е еднинец таа е навикната да биде се по нејзино и "газда" во кујна па може на почетокот да си имаш недоразбирања, ама понатаму се ке си дојде на свое место како и да е мора да се навикне на тебе :):)
 
  • Like
Реакции: JaMi, Bibi@ and Hip.Hop_MKD

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
328
523
693
London,UK
ахаххахахха абре не се замарајј со глупи работи Нели ти годи тебе што по дома ти е суредено и имаш повеќе време за тебе?! Enjoy! :D
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Нејќам бре да ме третира идна свекрва како дете или ја неа како мајка, пошо иам таков однос со една личност - мајка ми!
Ако идниот ми сопруг не е со муда да среди живот - читај одвоено, ја ќе го зеам за домазет.
Тутњеви по дома, лицемерие на кило и карање за манџи НЕ!
Коа ќе ми дојде во куќа, сакам да биде со најава. Правило што важи подеднакво за сите.
 

bubili

Активен Член
29 февруари 2012
92
137
43
најубавиот град
Свекрвата ми беше голем другар и подршка.Заборавете дека сте снаа и свекрва,бидете другарки.Уште на почеток така договорете се.Ако си го сакате мажот ќе најдете заеднички јазик со мајка му,верувајте тој повеќе ќе ве почитува:)
 
  • Like
Реакции: Bibi@