1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Снаи и свекрви

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од delvi, 27 февруари 2012.

 1. delvi

  delvi Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  Каков е вашиот однос со сверквите и како се прилагодивте на нив кога се земавте со вашиот сакан. Јас сум тазе верена и за сега ке живеме во заедница со неа (немам свекор). Моментално гледа да ми угодува на се и многу не ми дава да работам или како мало дете е по мене(земи јади, не седи со мокра коса бла бла бла) што е и малку нападно. ЈАс веке 8г живеам сама (на факултет па сега работам во друг град )и си имам свој навикии фала богу знам да се грижам за мене.:) А и ја осекам дека син и е единен малку е љубоморна.Кога тој ке ме пофали дека готвам ного убаво, она се труди следнио пат поубаво да зготви од мене, а и ретко ми дава да готвам (секогаш ми го зима редот за во кујна) и смешна ми е малку..Ама ако за сега ке ја пуштам нека се докажува па здравје со веренико планираме по една година да си го ссредиме спратот и да си бидам сам свој газда:giggle кога сакам што сакам да си готвам да си правам :kafe
   
  На ~ Скарлетка ~ и Hexasto им се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Се борите со свекрвата а :rofl...психолошка војна :rofl
   
 3. delvi

  delvi Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  па така некако му доаѓа ,се надмудруваем една со друга, смешки ...затоа сакам други искуства за тоа како младите невести од овој форум се превикнале на новата средина а посебно на релација со свекрвата како била комуникацијата
   
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  нема многу невести на форумов така да тешко некој да ти помогне...:)...али ја да сум би ја оставил да готви и би се бркал работа :rofl
   
  На delvi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  А не знам што се замараш, кога сака да работи нека работи она.. Уште подобро за тебе! Уживај.
   
  На Bibi@, bubili и Hexasto им се допаѓа ова.
 6. iva89

  iva89 Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  75
  Подобро за тебе ако сака да готви, остави ја..пошто синот и е еднинец таа е навикната да биде се по нејзино и "газда" во кујна па може на почетокот да си имаш недоразбирања, ама понатаму се ке си дојде на свое место како и да е мора да се навикне на тебе :):)
   
  На JaMi, Bibi@ и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 7. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  ахаххахахха абре не се замарајј со глупи работи Нели ти годи тебе што по дома ти е суредено и имаш повеќе време за тебе?! Enjoy! :D
   
 8. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Нејќам бре да ме третира идна свекрва како дете или ја неа како мајка, пошо иам таков однос со една личност - мајка ми!
  Ако идниот ми сопруг не е со муда да среди живот - читај одвоено, ја ќе го зеам за домазет.
  Тутњеви по дома, лицемерие на кило и карање за манџи НЕ!
  Коа ќе ми дојде во куќа, сакам да биде со најава. Правило што важи подеднакво за сите.
   
  На TIGERWOMAN31SK, TheKitten, Aaliyah и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  :D


  luto kako svekrva.jpg
   
  На parvati, љубам, ~ Скарлетка ~ и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. bubili

  bubili Активен Член

  Зачленет на:
  29 февруари 2012
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  137
  Свекрвата ми беше голем другар и подршка.Заборавете дека сте снаа и свекрва,бидете другарки.Уште на почеток така договорете се.Ако си го сакате мажот ќе најдете заеднички јазик со мајка му,верувајте тој повеќе ќе ве почитува:)
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: