Скопје 2014

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Дали ви се допаѓа проектот ,,Скопје 2014"

 • Да

  Гласови: 24 42.1%
 • Не

  Гласови: 33 57.9%

 • Вкупно гласале
  57

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Факт е дека нас никој за ништо не не прашува...они за името нема да распишат референдум сами ке си решат а не па за споменици !!

Уууу скраја да е, референдум да распишат. Тогаш со сигурност името отиде јабана.
Не ги заборавај малцинствата (кои не се малце) + домашните одродници, барем 51 процент ќе извадат. ;)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Уууу скраја да е, референдум да распишат. Тогаш со сигурност името отиде јабана.
Не ги заборавај малцинствата (кои не се малце) + домашните одродници, барем 51 процент ќе извадат. ;)
Исто така и притисокот и можноста за вршење на истиот што секоја власт располага.
Да не го заборавиме референдумот за денационализација. А тек па ова што ќе биде....
Но настрана политика, темава е за 2014 проектот.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten and lady_blue

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
990Freak, sweetgirl Да се задржиме на темата од естетски, уметнички, архитектонски и урбанистички аспект. :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Mitre na Lenka

Полноправен Член
5 јуни 2012
32
28
18
Vo zemjata na Ovcite!

...?!:eek

================================================================
...Мислам дека оваа тема треба да се преименува во...Панаѓур 2014,...а може и ...Луна парк 2014 !
Тогаш името навистина би и било адекватно на .... содржината.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153


...?!:eek

================================================================
...Мислам дека оваа тема треба да се преименува во...Панаѓур 2014,...а може и ...Луна парк 2014 !
Тогаш името навистина би и било адекватно на .... содржината.
шо ти е муабетот, или прашањето?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Е како да искоментирам на темава а да не употребам политика :giggle
Ајде едно кратко ама големо Не од мене
Ако се запишам на подолго нема шанси да не вметнам и политика
Самиот проект е политички
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Mitre na Lenka

Mitre na Lenka

Полноправен Член
5 јуни 2012
32
28
18
Vo zemjata na Ovcite!
990Freak, sweetgirl Да се задржиме на темата од естетски, уметнички, архитектонски и урбанистички аспект. :)
сите тие аспекти се длабоко утнати тука!

...освен еден што го нема меѓу набројаните ,а тоа е....лоповскиот аспект,...за кој што стварно треба да им се
2q8801z.jpg
,

ем да градиш па, ем да крадиш...тоа е навистина..... вистинска уметност !(y)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
иако сум од скопје проектот е во ред, но реалноста е друга има еконоска криза и само СКОПЈЕ не е МАКЕДОНИЈА, а другите градови во македонија треба ли ти е да добијат по некоја ШМИЗЛА,ЛАВ,БИК, па и некој споменик за да може народот да се слика со нив и да гладуваа