Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Знаеш дека сето ова што ми се случува не е по моја волја.. Знаеш дека мора да е вака.. Ќе издржиме! Сето ова е тест за нас за кога ќе дојде наше време да ни биде убаво. . Ќе видиш . Јас сфаќам а ќе сфатиш и ти дека ова растојание е за добро.
Ми фалиш .. те сакам!
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Последен пост во било која форма (песна / текст) посветен за тебе.
Ти ми беше најголемата грешка (и да и не, зависи од кој аспект е гледано) да не беше ти, немаше да сум јас ова што сум сега (повторно, зависи од кој аспект гледано, има и позитивно и негативно).
Али конкретно за штетата, нема веќе враќање назад, и да, не по твоја вина, по моја серазбира, мој избор беше ова.
Убаво кажа ти еднаш - „Погрешни приоритети ќе ти го сјебат животот ... и никој не ти е крив за ништо.“

А сега ... the damage is done.
Повели последна посветена песна, ја чував за крај, најреалното и најточното нешто опишано, и воедно перфектно доловено во буквално секој стих.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden and klepsidra

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Боли тоа што никогаш нема да биде моја.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Xenia

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Ми фали времето кога делевме ист кревет, сега сме далечни како север и југ во различни градови..
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не можам да се помирам со фактот дека си среќна без мене. Знам дека никој никогаш нема да те сака повеќе од мене. Се обидувам се тешам себеси дека ти губиш, дека си луда што пушташ да оде некој кој толку многу те сака.
Залудно е се. Само жал ми е што се задоволуваш со малку љубов. Зарем толку се сакаш себеси? Зарем не си свесна дека заслужуваш подобро?
Си велам ќе помине. Не сакам повеќе никогаш да те видам. Знам дека ако те сретнам ќе се скршам на милион парчиња.
А јас дефинитивно заслужувам нешто подобро од тоа што го нудиш ти.
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Сонот за тебе е поголем од се што би му понудила на овој човек со номадска крв проклет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Сакам да ти кажам дека те ценам повеќе од се ,сакам да ти кажам дека јас без тебе исто како риба без вода,сакам да ти кажам дека секоја минута помината без тебе ми е изгубена за ништо сакам да ти кажам дека многу те сакам дека сакам да си ги средиме работите меѓу нас и да почниме онака од почеток да завртиме нов лист иако е последен во книгата сакам се со тебе ТЕ САКАМ @A
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Посакувам сега да беше до мене . Ама ќе издржам . Ги издржав сите досегашни препреки . Многу труд , љубов и трпение вложивме и двајцата за да стигнеш до тука . Назад е нашето уживање .. Само побрзо да дојде денот да си дојдеш дома ... Ми недостигаш најмногу ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Кога виното се заледува, моето срцето се разгорува, во тој егзил од емоции, отчукува со твоето, небаре сме цагер во ноќта, благословени еден со друг како сказалки што се пронајдоа, да не лутаат сами во ова време без вредности.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina