Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Lucia

Староседелец
14 февруари 2012
34
58
1,018
Сакам да кажам дека некои работи и покрај целиот напредок на човештвото - отидоа наназад. Или пак јас сум голем носталгичар хм :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badass and Angiie

Клара

Полноправен Член
17 февруари 2012
80
58
18
Се изнашкртав денес тука :giggle
Ај да оставам нешто и за втора тура, многу ќе оптеретам иначе во еден замав сите теми да ги поминам :trepka
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
дека конечно научив да плетам рибина плетенка и сега сум, е ваква (happy)
 

Badass

Истакнат Член
16 февруари 2012
63
87
333
26
Некои луѓе навистина не заслужуваат и не се доволно развиени да го носат името хомо сапиенс.
Монотон петок,монотона недела to be exact. Мирно се подготвувам за вечер и го пуштам мозокот на пасење.
Во позадина музика. Мозок на пасење. Спокој. Мир. Надеж.
Среќен сум.
Симнувам капа и бавно ве напуштам за денес. (hug)
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Е смачено ми е од Хурем, Сулејман, Ѓулу, Ѓулизер и не знам уште кои. Не знам шо толку и’ се интересни на мајка ми, ме отекува со серииве. А јас па си кренав температура. Многу ми беше ладно денеска на факултет. Ај барем да се исплатеше тоа што бев. Се надевам ќе ми мине до утре, морам да одам на проба. :angel
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Ај и јас да прашам нешто:)
Што е финтава со ова следењево?? Ако изберам некој да следам ќе ми покажува што пишувал, кај пишувал??? Или грешно сум разбрала??
Јас колу што сум сфатила значи вака е:
Ако почнеш некој да следиш, тој ќе биде во можност да го гледа твојот профил на форумов (доколку ти е подесен на приватно).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lily

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
Па не ми е подесен на приватно, зашто би го подесувала и така е анонимен форумов;)
Ај може знае некој дали има друга функција следењево:)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Зошто некои луѓе си го комплицираат нивниот и онака комплициран живот? Нема смисла. Жал ми е за нив. Не знаат како со компликациите и уште комплицираат...
Едноставните работи честопати се подобри. И попрактични.
А јас ќе спијам мирно: сонуваните штикли се во мојот плакар, го красат со нивната розевост, сега се е во ред!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto
Статус
Затворена за нови мислења.