Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Tака и треба да биде. Родени сме да сме рамноправни, ако некој ти прави лошо, не е ништо повеќе од тебе за да му враќаш со добро. Заслужил еднаков третман каков што си го добил/а.

Јас тврдам дека сите не сме исти !
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас тврдам дека некого да го научиш на лекција 3 пати повеќе ќе му помогне одколку да му изиграваш мојсеј ;)
Јас ке потврдам пак дека некои лекцијата подобро ја научуваат баш како што кажа Скарс а и плус со тој начин совеста и душата ни остануваат чисти...мада не е секогаш така...камо да имаме сила и трпение секогаш со убаво да им укажиме на нивните грешки и злодела.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Јас ке потврдам пак дека некои лекцијата подобро ја научуваат баш како што кажа Скарс а и плус со тој начин совеста и душата ни остануваат чисти...мада не е секогаш така...камо да имаме сила и трпение секогаш со убаво да им укажиме на нивните грешки и злодела.

се согласувам со ова :) а инаку сам/а одлучуваш дали тие што те повредиле ќе направат од тебе личност полна со болка и горчина или пак посилна личност !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
275
663
Wherever you want me to be
Јас ке потврдам пак дека некои лекцијата подобро ја научуваат баш како што кажа Скарс а и плус со тој начин совеста и душата ни остануваат чисти...мада не е секогаш така...камо да имаме сила и трпение секогаш со убаво да им укажиме на нивните грешки и злодела.

Никогаш во историјата на човештвото не сум сретнал војна или конфликт да се реши со зборови. Иако најпрво се пробува да се разреши смирено и цивилизирано, но нашата тврдоглавост ни е најголема грешка и најчеста маана која ја поседуваме и затоа зборовите не помагаат па најчесто на сцена стапува воспитниот стап. И тоа досега било најдобрата опција за жал, што денес ние сме сведоци и живееме во хармонија и во свет без војни ( читај: минимализирани ).
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
сакам да кажам ај бе преку куро цел ден ја чекам да и пишам и таман ја видов уклучена ирешив да и пишам фејсбук ми вика небе брат си се заебал исклучена е .... Зукерберг да ми јајш таквоото !!!
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Статус
Затворена за нови мислења.