Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
Немате поим колко сакам да отиду у Скопје да си купу некој шпил југио карте и да се извежбам и да отиду на тј турнир у Гоблин. Ама немате поим колко не ми се давав паре за тој :D
Незнам колку пратиш Југио,ама е многу понапред од тоа што беше и во играта се внесени прилично нови ствари. Syncro monsters и слично. А ако ти е за поосновен шпил,можам и ја да ти продадам,и така не го користам зошто не играм активно Југио,а сочуван е скроз,со се sleeves.
Инаку чуен муабет,на сите им е интересно,на никој пари не му се дава :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Скренувам или на поарно или на полошо.
Ме фати 5 и кусур, треба да станам за некој саат, а мене не да ми е убаво на душава, ма мераци.
Очиве ми капнуваат за спиење, ама мозоков не се сложува, па си работи 1000 во минута.
Не знам за вас, не знам за другите, не знам дали тој мене, ама јас нему му простив. Искрено, за прв пат ставив на кантар и немаше многу лошо, што ме натера да си ја увидам кривицата. Но, сѐ што ме јадеше, си го сведов на мало списоче, и полека, една по една, ги прецртував работите, за да на крај, кога прецртав сѐ, да го скинам и запалам листот во име на убавите работи. Не сакам да се трујам. Сакам да паметам само убави работи. Така и направив.
Е, така си олеснив себе, затоа ми е убаво. Преубаво. Со месеци не ми било вака.
Веројатно јас во негови очи имам троа повеќе гревчиња. И не барам да ми простува. Дури и самата сметам дека не сум заслужила. Ништо ново - избувлив гомнојадец сум, себична на моменти, не знам да дадам поддршка, не сум рамо за потпирање кога треба...па и јас не би се сакала себеси за партнер.
Не, воопшто не сум саркастична овој пат, дури и солзи ми навираат од што сум сурово реална кон себе.
Жал ми е, осеќам ко да го притискам, и иако можеби навистина мислеше кога рече дека не му недостигам и дека не ме мисли, осеќам ко секој мој збор да го потсетува на идиотката во мене, а неќам да го потсетувам на тоа. Затоа ќе молчам.
Нека ме убива мене однатре колку сака, нема да дозволам да се одрази на него.
Ако некогаш прочита, нека знае дека многупати мислев дека го заштитувам со некои постапки, а испаднало спротивното. Дека не сум толку себична, та само себе да се ставам на прво место. :| Жалам ако сум оставила таков впечаток...
Можеби пак постапувам лошо и со ова, не знам...ми пресуши веќе мозокот.
Нека мине време. Кога (ако) ќе изрази желба, секогаш ќе знае кај да ме најде.
А, ако дотогаш си ја најде среќата, ќе се радувам и јас, иако нема да знае за тоа.
Почнува ново утро, којзнае што ќе донесе.
Не ми замерувајте, емотивна сум рано насабајле. :giggle
Ај, убав ден. (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi, i_wanna_fly and 4FUN

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
27
Куманово
Незнам колку пратиш Југио,ама е многу понапред од тоа што беше и во играта се внесени прилично нови ствари. Syncro monsters и слично. А ако ти е за поосновен шпил,можам и ја да ти продадам,и така не го користам зошто не играм активно Југио,а сочуван е скроз,со се sleeves.
Инаку чуен муабет,на сите им е интересно,на никој пари не му се дава :D

А не бе, ја сакам си оној најобично како на игру, какви плус некоикарте како што си е на игру такој сакам, такој е најбоље по мое мишљење
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Знаев дека и денес вака ќе е. Знаев дека ќе ме растажат сите песни и слики објавени на фејзбук. Телевизор не ни пуштам. Не можам да слушам како со најубави зборови кажуваат за него. Не можам, ќе ме растажат уште повеќе. Зошто на него се сеќаваат само денес? Зошто додека беше жив не го почитувавме толку колку што го почитуваме денес, сега кога го нема?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
540854_3275721351348_1760112309_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and i_wanna_fly

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Сакам да кажам дека овде сум да дебатирам а не да се конфронтирам,кога ти се допаѓа нешто стисни лајк да му дадеш на знаење на секого дека вреди да пишува постови,ако некој член ти е помалку симпатичен од другите не гледај по секоја цена да го спуштиш надоле и да го побиеш неговото кажано сепак секој си има право на сопствено мислење и најважното,искажувај мислење но не наметнувај (за да можеме подобро да дебатираме и комуницираме)(handshake)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Мери е секогаш крива за се...секогаш.
Мери е крива за лошото време.
Мери е крива зошто програмите се расипани
Мери е крива зошто дедо ми има температура.
МЕРИ Е КРИВА ЗОШТО НЕМА СТРУЈА.
Ама ако.Еден ден и јас ке си заминам од дома.
Па ни FBI ни Interpol нема да ме најдат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048
Статус
Затворена за нови мислења.