Сакам да кажам/Сакам да прашам

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
До кога по маркетиве ќе продаваат расипана роба на попуст и акција? За животни не сметаат, па ајде можат се да ни подметнат.
А овие од пазарен инспекторат како да спијат, мува не ги лази, а и тие истите купуваат од тие маркети.
Нека ги проверуваат сите производи што се на попуст и акција по маркетиве и доживотна забрана за вршење на таа дејност за сите такви преваранти. Ќе не отрујат бе мајка му стара од таа нивна алчност!
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Завршува уште една фискална година, уште една помината со мое пишување и со Ваше читање на блогот!

Со Вас ќе споделам една статистика за блогот (кој што содржи над 220 есеи) која е собирана 9 години!
Што е најмногу читано низ овие 9 години (нормално најновите есеи од оваа година имаат најмалку посети), од каде најмногу е доаѓано на блогот и нормално што барале луѓето што ги нанесол патот кон блогот Хептаграм XI!

Повелете
1f642.png
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Завршува уште една фискална година, уште една помината со мое пишување и со Ваше читање на блогот!

Со Вас ќе споделам една статистика за блогот (кој што содржи над 220 есеи) која е собирана 9 години!
Што е најмногу читано низ овие 9 години (нормално најновите есеи од оваа година имаат најмалку посети), од каде најмногу е доаѓано на блогот и нормално што барале луѓето што ги нанесол патот кон блогот Хептаграм XI!

Повелете
1f642.png
Немам фејсбук, друг линк со "повелете".
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Добро сонце, ти знаеш најдобро за мене што е битно.:)
Ако сум погрешил и ти е битна многу информацијата од мојот блог, реактивирај фб профилот и ќе имаш пристап, што да ти кажам :)
Или побарај учтиво да ти ја пратам на мејл... не вака ;)
Луда работа.
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Ако сум погрешил и ти е битна многу информацијата од мојот блог, реактивирај фб профилот и ќе имаш пристап, што да ти кажам :)
Или побарај учтиво да ти ја пратам на мејл... не вака ;)
Луда работа.
Што те фркна море Хепта?
Убаво те цитирав дека таа содржина со линк директно до фејсбук не се отвара за сите оние кои немаат профил на фејсбук , тука спаѓам и јас.
Ме следиш , ме пребаруваш со име и презиме виртуелно, што правам??? Па уште и на мејл да сум ти побарал(учтиво)!!!!
Хепта стануваш параноичен, олади малку.
Alf нема фејсбук профил, дали ќе споделиш со друг линк останува твој избор.
 
Последна промена:

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Wow... :)
Твоето бладање ме „фркна“ што се губиш кога се зборува за Телема и мојот блог. Хептаграм XI се спомнува и ти се губиш... како и ова последново: каде бре така со такви бладања?

Знаат некои луѓе да „испукаат“ туку така, како пушка... пак сум нешто крив за твојот живот, чуствувам :)

Ти кажа дека немаш фб, а споделеното е од фб страница на Хептаграм XI. Така? Така.
Мене ми е битно што ти немаш фб и не може да видеш? Не ми е битно.

И ти реков дека не е голема работа што не може да ги видиш тие податоци за мојот блог, не се толку битни за тебе или за било кој тука, темата е „Сакам да кажам“ и ете јас сепак кажав за тие податоци.... Така? Така.

Ти ми скокна (зошто дојде да ми кажеш дека немаш фб и дека немаш пристап до тие податоци?) дека не може јас да знам тебе што ти е битно, дури и кога се работи ете за мојот блог и статистиката за него. Така? Така...

Имаше потреба да ми коментираш или те пецна бидејќи се зборува за МОЈОТ блог? За Хептаграм XI?
Кој можел/сакал видел - толку. Но не, мора да ми дојдеш да ми бладаш бидејќи за блогот Хептаграм XI се работи, за Телема, за виртуелниот човек што стои зад целиот тој проект...
Што те тебе фркна да ми коментираш е прашањето? Омраза? Страв? Гнев набилдан низ годините заради Телема и луѓе што се Телемити? Тоа е? Диши. Не сме криви ние за твојот живот. Сам си крив.

И дури јас, покрај твојот зајадлив тон, за да испадна џентлмен ти велам или направи си фб профил и види ако толку ти е битно (ако сум згрешил дека не е битно толку тоа за тебе) или прашај убаво ќе ти пратам статистика, не мора мејл ајде може и тука во ПП :)
Не ми текна дека може и тука...

Ти ми доаѓаш секакви муабети за да ми се прикажеш како некаква жртва?Ако си жртва умирај - жртвите умираат во секој животински синџир. Не биди и не глуми жртва пред никој, посебно не на форум - ако може.

Што се губиш и ти заради еден туѓ блог што ја обработува темата за Телема, магика, кабала итн итн - не знам!