Сакам да кажам/Сакам да прашам

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Недела.
Некои спијат, се трезнат.
Некои се љубат, пијат кафе и си гугукаат.
Некои ја прегледуваат синоќешната листа на појдовни повици во мобилниот и се мразат.
А, никој не станува во 6 сабајле да пие нес, да направи штрудла со портокали?! , макарони во сос од патлиџанчиња со босилек и не усисава и не брише прашина...освен мене.
Не сум при себе - потврдено.
Со здравје.
 

Strumfeta

Полноправен Член
20 јуни 2013
57
91
18
Недела.
Некои спијат, се трезнат.
Некои се љубат, пијат кафе и си гугукаат.
Некои ја прегледуваат синоќешната листа на појдовни повици во мобилниот и се мразат.
А, никој не станува во 6 сабајле да пие нес, да направи штрудла со портокали?! , макарони во сос од патлиџанчиња со босилек и не усисава и не брише прашина...освен мене.
Не сум при себе - потврдено.
Со здравје.
Добредојде во клубот(y) Не си единствена ... и јас сум со домашни активности од сабајле :)
By the way, денес и именден ми е, па еве сеа почнувам да праам слатки, вечерва ќе чекам гости :sreken
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
СДК само што ја исчитвив тарасата, ја изрибав и почна да врне. :besen

Утре имам еден куп обврски, ама ако убаво ми е така кога денот ми е исполнет. Не знам дали пишав, но пред некој ден ме сопре полиција и не носев кацига и 15негативни ми доделија. Само криво ми падна за тоа што пред мене неколку беа без кацига не ги сопреа ни ништо, утре треба да одам со тато до полиција да ми направат некоја си книшка за негативни поени, јас не ни знаев дека треба таква да имам и треба во рок од 30дена да си направам.

Сега не би било лошо да читнам некоја книга.
 
  • Like
Реакции: Kaarikuto and Aquarius

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Среќен именден на сите Ивани и на сите Ивановци :D

И да, мразам да се пакувам, мразам куфери.....ауфф :besen
 
  • Like
Реакции: Strumfeta and Aquarius

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
MTV hits во позадина,сладолед и чаша сок од портокал.Јас си уживааам! :D Некња си купив преубави книги и планирам да ги прочитам за време на распустот кога најмногу имам слободно време.Сите се од Николас Спаркс :D
Неготинци имате многу убав базен :D Бев пред неколку дена и се изнабањав,нуркав под вода и тоа. :D Баш тој ден пуштаа реге,иххх убавини (happy)
Знаете порано напишав како ме нервира тоа што ми ги нема смајлињата горе кога пишувам нешто и сеуште ми ги нема,што се не пробав :S
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Поласат ми стои јазиче отворено на хромиумов на темава. Толку многу време и незнаев што да напишам. #Недеља
 
  • Like
Реакции: Сара.13

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
СДК Ауу колку еден лајк можел да ме израдува.:unsure
А да,што ми беше зборот,многу прекрасен ден.Ептен добро друштво,уште подобра музика,али пешачењето ме измори.Имам воспаление на мускулите :( Вечер ќе не можам да спијам.Секогаш е така кога пешачам повеќе од пет саати.
 
  • Like
Реакции: Сара.13