Работно искуство

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
Па тоа и му беше поентата на Праеториан,ако добро го разбрав јас ;)
не знам која му била поентата... нешто расположен сум за галамење по форумов, па цитирам кај стигнам :^) (facepalm)
си кажувам што мислам во моментов, стискам ентер, па после читам што сум напишал - интересно е :igra
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
не знам која му била поентата... нешто расположен сум за галамење по форумов, па цитирам кај стигнам :^) (facepalm)
си кажувам што мислам во моментов, стискам ентер, па после читам што сум напишал - интересно е :igra
Јас кога сум во такво настроение не мрдам од играчница :igra
 
  • Like
Реакции: 4FUN

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
не знам која му била поентата... нешто расположен сум за галамење по форумов, па цитирам кај стигнам :^) (facepalm)
си кажувам што мислам во моментов, стискам ентер, па после читам што сум напишал - интересно е :igra
те пореметив знам :frantic
 
  • Like
Реакции: 4FUN

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
не знам која му била поентата... нешто расположен сум за галамење по форумов, па цитирам кај стигнам :^) (facepalm)
си кажувам што мислам во моментов, стискам ентер, па после читам што сум напишал - интересно е :igra
Тоа се вика животно искуство, ама кој да сфати (facepalm) Кога седејќи на форум се мисли дека ќе се зимаат 100 евра на саат, тоа е трагедија, ама ете...
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Имам работно искуство со чување деца во игротека, од 1 месец.
Ја напуштив поради ниската плата. :(
 
  • Like
Реакции: Kitty

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
Тоа се вика животно искуство, ама кој да сфати (facepalm) Кога седејќи на форум се мисли дека ќе се зимаат 100 евра на саат, тоа е трагедија, ама ете...
Брат, не знам дали и колку си дипломиран адвокат ... ама очигледно повеќе ке те биде за слаткар !!!
немам никаква појака диплома, а задоволен сум повеќе од тебе - сум се снашол, дипломата нема сама во 3 часот сабајле да те разбуди и да ти каже комбинации, како да заработиш или каде да инвестираш - ако немаш каде што треба да имаш ... ни 3 факултета нема да ти помогнат ...

да не идеме со оф топици... слободно пиши ми на ПП - тука сум за консултации 24/7

фала многу :sreken
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Брат, не знам дали и колку си дипломиран адвокат ... ама очигледно повеќе ке те биде за слаткар !!!
немам никаква појака диплома, а задоволен сум повеќе од тебе - сум се снашол, дипломата нема сама во 3 часот сабајле да те разбуди и да ти каже комбинации, како да заработиш или каде да инвестираш - ако немаш каде што треба да имаш ... ни 3 факултета нема да ти помогнат ...

да не идеме со оф топици... слободно пиши ми на ПП - тука сум за консултации 24/7

фала многу :sreken
Еве брат како си се снашол.

- во втората "фирма" (јака фирма, тешко да се вработиш само со диплома и добра препорака) влегов преку генералниот - една од водечките компании во земјава !!!
Со книшка или врски. Тоа снаоѓање е?!
 
  • Like
Реакции: melpomena and Praetorian

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
Еве брат како си се снашол.Со книшка или врски. Тоа снаоѓање е?!
му излегов во пресрет за друга работа на неговиот брат,а он ми возврати со тоа што ме прими во таа фирма ...
ЗНАЧИ
само од дипломи,седење дома, кукање и плукање по државава ... не се станува човек !
сум работел и заработувал додека биле сите на власт, почни од Бранко, па Љубчо се до денес со Груевски ... јас од мој 17 години работам, пресретнав секави луѓе, научив многу нешта ... никој нема да те викне од дома да работиш ако сам не се снајдеш !!! трчај, снаоѓај се, поти се ,со 4 очи отворени ... некогаш ке бидеш измамен - тоа ти е лекција и искуство плус !
ама од седење дома со дипломата во рака - ке бидеш само обичен смртник или сега кажано само едно обично гласачко ливче !
или те бива или не те бива - трето нема (shake)
 
  • Like
Реакции: parvati and Bum-Bum

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
му излегов во пресрет за друга работа на неговиот брат,а он ми возврати со тоа што ме прими во таа фирма ...
ЗНАЧИ
само од дипломи,седење дома, кукање и плукање по државава ... не се станува човек !
сум работел и заработувал додека биле сите на власт, почни од Бранко, па Љубчо се до денес со Груевски ... јас од мој 17 години работам, пресретнав секави луѓе, научив многу нешта ... никој нема да те викне од дома да работиш ако сам не се снајдеш !!! трчај, снаоѓај се, поти се ,со 4 очи отворени ... некогаш ке бидеш измамен - тоа ти е лекција и искуство плус !
ама од седење дома со дипломата во рака - ке бидеш само обичен смртник или сега кажано само едно обично гласачко ливче !
или те бива или не те бива - трето нема (shake)
Принцип на размена на услуги и творечки гзови седнати на фотеља или пред пц ми пишуваат за работење или снаоѓање.:frantic
Ако живееш во Македонија, јасно ти е дека 99% од работните места се добиени на следниве начини:
- Врски
- Партиска книшка
- Лижење на шупаци - полови органи или воскреснување на его трипови
- Социјални оргии каде што кланови се формираат на почеток, за подоцна да нема мешање во одбор на директори освен можеби ноќе во ходници од хотели и станови каде што се разменуваат клучеви и се создава единствена утопија.

Доколку ги немаш погоре опциите за да манипулираш и калкулираш со луѓе и позиции, тогаш си човек со диплома и безврска (БЕЗ ВРСКИ) и одиш на интерјву со останати кандидати кои можеби, а најчесто ги имаат опцииве.
Е сега СПОСОБЕН СИ за местото за кое аплицираш, бидејќи на тестот си извадил максимум поени кои го покажуваат твоето теоретско знаење, но способни се и останатите бидејќи го продале својот шупак за да добијат одговори и да имаат максимален број на бодови и нормално влегуваат преку тебе.

Јас не плукам по државава, ја р'кам по неа. ;)
 
  • Like
Реакции: Arkantos and Praetorian