Психолошки проблеми и совети

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Доколку на некој му треба помош со нешто, сака да праша нешто или да разговара за нешто, но би се чувствувал/а поудобно во сандаче да пишува - може, доколку сака, да ми пише на мене. Па јас ќе се обидам да му/ѝ помогнам.

Сепак, не сите би се чувствувале удобно да зборуваат за некои работи волку јавно, каде сите имаат достап до тоа, без разлика на тоа колку е анонимно.

Одозгора на тоа, гледам повеќето ова го сметаат за некоја шега. Сепак, палче до LMFAO за замислата и за целта да помогне на тие што им треба помош.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Не знам како да ти објаснам. Постојано навредувам и повредувам некој од моите блиски и не чувствувам вина за тоа. Тие се лутат одреден период, а потоа преминуваат преку тоа. Не е тоа важното, туку важното е дека јас не осеќам вина или грижа на совест.
Tи си така да речам емоционален инвалид. Сигурно во детството имаш растено во сурова средина која сурово постапувала со тебе па поради тоа и ти така со неа, никој не те укорил што чини, а што не, се што си правел и што правеле тие околу тебе си мислел дека е исправно при што Супер егото не се развило како што треба или воопшто ако се развило. Твојот стадиум на емоционален развој не мрднал од инстинктивно ниво нагоре при што нема некоја голема разлика од тебе и животните или од луѓето кои живееле во зората на човештвото. Чаре нема, а мислам дека не ти ни треба оти погоре спомна нешто тоа ти било сатисфакција. Невермајнд, најубо би ти било да заминеш во легија на странци или платен убица ќе бидеш секогаш полн со сатисфакција. ...:kafe
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Tи си така да речам емоционален инвалид. Сигурно во детството имаш растено во сурова средина која сурово постапувала со тебе па поради тоа и ти така со неа, никој не те укорил што чини, а што не, се што си правел и што правеле тие околу тебе си мислел дека е исправно при што Супер егото не се развило како што треба или воопшто ако се развило. Твојот стадиум на емоционален развој не мрднал од инстинктивно ниво нагоре при што нема некоја голема разлика од тебе и животните или од луѓето кои живееле во зората на човештвото. Чаре нема, а мислам дека не ти ни треба оти погоре спомна нешто тоа ти било сатисфакција. Невермајнд, најубо би ти било да заминеш во легија на странци или платен убица ќе бидеш секогаш полн со сатисфакција. ...:kafe

Мислам дека претера. И, за се има решение.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Темава мислам дека треба да се затвори,без врска сеирџиски муабети течат,ваква тема би требало можеби да постои ама ако имаме стручен психолог а не вака без врска.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Темава мислам дека треба да се затвори,без врска сеирџиски муабети течат,ваква тема би требало можеби да постои ама ако имаме стручен психолог а не вака без врска.
да беее ,неможе да се затвори ,баш убава тема :giggle само може да се префрли во хумор и сеир
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Толку добра тема, а уништена. Смајли што се крсти, буквално.

Ако некој чувствува дека има потреба од лекар, психолог и сл. последно место каде што би требало да бара помош е форум. Јас да пишам за моите психолошки проблеми и некој си таму да чита и да ми дава совети кои ни самиот не знае што значат и не помислил што може да се случи ако стварно некој го послуша, не благодарам. Темава не е добра, исто како што не е добра ниедна „докторска“ тема.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Ако некој чувствува дека има потреба од лекар, психолог и сл. последно место каде што би требало да бара помош е форум. Јас да пишам за моите психолошки проблеми и некој си таму да чита и да ми дава совети кои ни самиот не знае што значат и не помислил што може да се случи ако стварно некој го послуша, не благодарам. Темава не е добра, исто како што не е добра ниедна „докторска“ тема.
Ти побара помош, и јас најикрено ти одговорив што мислам. Моите постови не би можеле во никој случај да ти наштетат.
И ако мислиш дека твојот проблем не може да се реши, посети психијатар. Нема ништо страмно тука. Само да знеш колку паметни, образовани, интелегентни луѓе одат на психијатар. Така да, без гајле. :)
И јас ппанирам да одам.