Психолошки проблеми и совети

xxx-

Нов член
21 јуни 2012
3
0
1
29
Па не знам, ама мислам дека не. Тоа и ме плаши, што немам некој посебен стрес па да ми предизвика вакви работи .. ама еве сега мислам дека ми е уште лошо деновиве поради преголемиот шок што го доживеав кога завршив на клиника пред некој ден, зошто тогаш бев уверена дека ќе умрам таа вечер..
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Па не знам, ама мислам дека не. Тоа и ме плаши, што немам некој посебен стрес па да ми предизвика вакви работи .. ама еве сега мислам дека ми е уште лошо деновиве поради преголемиот шок што го доживеав кога завршив на клиника пред некој ден, зошто тогаш бев уверена дека ќе умрам таа вечер..
Ете си била прегледана ама не ти е ништо,ние сме најмалце доктори ако они не нашле ние уште помалце вака од пишување би знаеле,немој само на крај да излезе дека си заљубена а овие те лечат од милион болести,а за таа болест нема сеуште лек(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

xxx-

Нов член
21 јуни 2012
3
0
1
29
хахаха не сум, вака кога ми се случува ова си викам подобро да сум несреќно заљубена, да немам кај да излегувам, да немам пари од колку да ми биде вака како што ми е сега
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Да беше темава „ Што мисли членот под вас, дали ви треба психолог?“ одма интересна ќе ви станеше...

Никој не сака доктор да изиграва побогу, ама ако некој сака нешто да сподели, да праша совет, мислење, зашто да не?

Многу сте ми смешни, чудни, на моменти и мизерни (нормално не сите)
Пријатно
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па не знам, ама мислам дека не. Тоа и ме плаши, што немам некој посебен стрес па да ми предизвика вакви работи .. ама еве сега мислам дека ми е уште лошо деновиве поради преголемиот шок што го доживеав кога завршив на клиника пред некој ден, зошто тогаш бев уверена дека ќе умрам таа вечер..
Девојче...Психолог. Закажи си, ништо срамно. Не барај совети по форуми и сл.

Еве пример да речеме (Не е ова мој совет, немој да го сфатиш така) јас ти пишувам „Треба да се затвориш дома и да не излегуваш воопшто се` додека твоите немири не исчезнат. Одбегнувај контакти со луѓе и сл.“ Би ме послушала ли? Не не, не ти го давам тоа како совет кој треба да го примениш.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Да беше темава „ Што мисли членот под вас, дали ви треба психолог?“ одма интересна ќе ви станеше...

Никој не сака доктор да изиграва побогу, ама ако некој сака нешто да сподели, да праша совет, мислење, зашто да не?

Многу сте ми смешни, чудни, на моменти и мизерни (нормално не сите)
Пријатно
Абе ајде глупости,усте фали да изиграваме психолози....едно е давање совети,друго е изигравање психолог.
Ајде нам ке ни биде интересна и ке ве читаме,вие што се сметате компетентни давајте совети.
 

m.i.m.i

Нов член
Малку ми е смешен насловов.Подобро да беше насловот Психолошки проблеми и совети,а не по насловов изгледа дека некој сакам да глуми психијатар/психолог.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Точно е дека не треба да се сфати се` здраво за готово. Но еве да речеме некој има потреба тоа да го прави, да побара совет. Не треба целосно внесување, на проблемот, но некои главни тачки треба да се кажат. Дегутантно ми е коа форумот се сведуе само на евтини его трипови и муабет4иња од типот член со член или повеќе во играчница. Тоа ми наликува на детска градинка. Нека си има такви теми, тоа си е во ред, но нека постоечкиве тукашни не се уриваат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Точно е дека не треба да се сфати се` здраво за готово. Но еве да речеме некој има потреба тоа да го прави, да побара совет. Не треба целосно внесување, на проблемот, но некои главни тачки треба да се кажат. Дегутантно ми е коа форумот се сведуе само на евтини его трипови и муабет4иња од типот член со член или повеќе во играчница. Тоа ми наликува на детска градинка. Нека си има такви теми, тоа си е во ред, но нека постоечкиве тукашни не се уриваат.
Неможеме ние да наметнеме на некого кој дел од нашиот совет да го свати здраво за готово а кој не.
Има доста теми вон детската градинка кај што можеме да си дискутираме а притоа да не даваме директни совети на луге кои навистина имаат проблем за кои сметам дека ние сме последните кои треба да пробаме директно да му помогнеме да го реши....на форумов има и деца од 14 години а исто може да побара помош и лице на кое навистина ми е потребна стручна помош а ние само погрешно да го насочиме,но се разбира тоа е само мое мислење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and slb_bobo

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Неможеме ние да наметнеме на некого кој дел од нашиот совет да го свати здраво за готово а кој не.
Има доста теми вон детската градинка кај што можеме да си дискутираме а притоа да не даваме директни совети на луге кои навистина имаат проблем за кои сметам дека ние сме последните кои треба да пробаме директно да му помогнеме да го реши....на форумов има и деца од 14 години а исто може да побара помош и лице на кое навистина ми е потребна стручна помош а ние само погрешно да го насочиме,но се разбира тоа е само мое мислење.
Точно но најчесто ваквиве теми се за само бегло усмерување. Точно не може секој да контролираме што ќе напише тука, но барем самите нека се запрашаме што и како треба. Ако е тоа така, тогаш ни љубовни проблеми темата не треба воопшто да постои. Исто како и целиот подфорум психологија, освен за тоа како не напишано by the book. Поентата ми е, прво тој што се зачленува треба да знае што е форум - не е место кое може целосно да ги согледа неговите проблеми, но може потпомогне да се најде мало усмерување. Исто како што и форумот бара и дебата на некои теми, искажување на своите ставови поткрепени со она што членот го познава, дали е искуство или теорија прочитана. Но не да биде малициозна за околината. Исто ако се сведе се` на играчница муабети или како што @ladyblue има израз - „чамче“ муабети (ептен добар термин), тогаш се` ќе се сведе на каша попара и форумот нема да ја има веќе таа смисла. Ќе биде секој со своите мислења во една сосема офтопик целина.