1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прилеп

Дискусија во форумот 'Градови' започната од Y1K991, 4 април 2012.

?

Дали сте го посетиле Прилеп и каков впечаток ви оставил?

 1. Сум го посетил/а, но не ми оставил голем впечаток

  17 глас(а)
  32.7%
 2. Не сум го посетил/а, но планирам да го посетам

  5 глас(а)
  9.6%
 3. Сум го посетил и ми оставил голем впечаток

  10 глас(а)
  19.2%
 4. Не сум го посетил/а и не планирам да го посетам

  1 глас(а)
  1.9%
 5. Воодушевен/а сум од градот, прекрасен град

  19 глас(а)
  36.5%
 1. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Према Лагово ? :nahПа на тоа е влезот за камиони, очекувано да биде таков. Од таму се влегува кај терминалите, кај отпадите... кај механичарите.
  Затворени се дупките што беа попречни. Пола кола си ја имам оставено на една од нив порано.
  Инвестиција не вреди, за две зими пак ќе се направи таков, а не смее ни да има застој. Еднаш излегував кон Битола од таму и наидов на сообраќајка. Па, потоа едвај се разотидоја, редици камиони...
  Абе не е толку страшен влезот, само што навалува по страните. И јас кога сум товарен и кога возам споро вртам од таму. Имам возено и 80, ама остри се кривините, не е наменет патот за толку... 50 на час, полека и без претицување.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  На Mameha и WomanInRed им се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Уште ова ни фалеше :)
   
  На Mameha и Y1K991 им се допаѓа ова.
 4. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  883
  Чек бе ти, стадионот на прошлите избори го најавија ене гледаш колку се заангажирани да направат и триби ни се, ова кај и да е ќе биди две тусуча и коизнај која :D
   
 5. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814

  Абе браво, немаше нешто попаметно, па ај тоа :facepalm2
  Таман секој ден можиме да одиме во различен парк, секако нема друго попаметно. :rolleyes:
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Перење пари.
   
  На Mameha му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Ќе одам другата сабота највероватно едвај чекам :)
   
 8. HAZARDER

  HAZARDER Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 февруари 2014
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  172
  NAJ... NAJGOLEMATA PREDNOST NA PRILEP E TOA STO E SAMO NA 40km DO BITOLA :)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Или па на Битола што е на 40км до Прилеп. :)
   
  На Mameha му/ѝ се допаѓа ова.
 10. HAZARDER

  HAZARDER Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 февруари 2014
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  172

Сподели: