Прилеп

Дали сте го посетиле Прилеп и каков впечаток ви оставил?

 • Сум го посетил/а, но не ми оставил голем впечаток

  Votes: 17 32.7%
 • Не сум го посетил/а, но планирам да го посетам

  Votes: 5 9.6%
 • Сум го посетил и ми оставил голем впечаток

  Votes: 10 19.2%
 • Не сум го посетил/а и не планирам да го посетам

  Votes: 1 1.9%
 • Воодушевен/а сум од градот, прекрасен град

  Votes: 19 36.5%

 • Total voters
  52

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Откако пред некое време дознав за постоењето на ова населено место, планирам да го посетам и да се уверам дека навистина постои :pusi
 
 • Like
Реакции: parvati

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Мене Прилеп боље ми е него Скопје. Помало место, не е пренатрупан со народ, мирно, убаво средено место, имаат ефтини слушалки, :rolleyes: планини со мерак да планинариш и така натака. :) Само народот да не беше толку инатлив.
 
 • Like
Реакции: Photographer and МиГ 21

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
Прилеп доби лизгалиште. Епа г. Градоначалник, кај фонтаната пред комерцијална во зима и без ова можевме да се лизгаме. Сепак фала ви

 
 • Like
Реакции: Mameha and Angiie

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
22
Мене Прилеп боље ми е него Скопје. Помало место, не е пренатрупан со народ, мирно, убаво средено место, имаат ефтини слушалки, :rolleyes: планини со мерак да планинариш и така натака. :) Само народот да не беше толку инатлив.
Прилепчани се душа луѓе.Јас сум прилепчанка(wave)