1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прилеп

Дискусија во форумот 'Градови' започната од Y1K991, 4 април 2012.

?

Дали сте го посетиле Прилеп и каков впечаток ви оставил?

 1. Сум го посетил/а, но не ми оставил голем впечаток

  17 глас(а)
  32.7%
 2. Не сум го посетил/а, но планирам да го посетам

  5 глас(а)
  9.6%
 3. Сум го посетил и ми оставил голем впечаток

  10 глас(а)
  19.2%
 4. Не сум го посетил/а и не планирам да го посетам

  1 глас(а)
  1.9%
 5. Воодушевен/а сум од градот, прекрасен град

  19 глас(а)
  36.5%
 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Со оглед дека сите мариовци се во Прилеп :)
   
  На MoonFairy и МалиСашко им се допаѓа ова.
 2. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Немојте луѓе со прилепчани... Око да ти извадат, муабет да не ти извадат во градот.... :mstickle
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Имало и жени во Прилеп!:eek:
   
 4. Malinna

  Malinna Староседелец

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  41
  Најубав град во Македонија,живеам во скопје,баба ми и Дедоми се Прилеп,за пиво фест ее лудооо!Се е суперр!
   
  На Mameha, МиГ 21, MimeQueen и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Се слагам со Малина. Доволно голем град, доволно широки улици, убава храна, убави куќи (у главном).... Има по некој добар и квалитетен ресторан, но не е како порано што беше.
  Доволен избор на средни школи, има факултет... фино е... Тоа што не ми се бендисува е опаднатата трговија, угостителство и индустрија. И врв на глупоста е платениот паркинг во секое ќоше заедно сосе кружните текови.
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  :rolleyes:
  Доволно широки улици со исто толкави дупки. Јужниот влез е катастрофа.
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Хм...
  Читајќи те, антиприлепски си ми настроен некако...(think)
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  Во никој случај! Само што сеуште сум шокиран после спознанието за постоење на цел еден град. Лани дознав дека постои место кое се вика Ресен на пример... ми треба време за процесирање на инфото... касно паљим.:pusi
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Никаде не е поарно. А плус тоа и Прилеп е така поставен да мора да се врвчат сите камиони што заминуваат према Охрид покрај него. Јужниот влез е лош после Салида бензинската и тоа релативно краток дел но е релативно неоптеретен. Мене не ми се допаѓа таа новата делница што е направена на излезот према Плетвар под Лук оил, што почнува кај малата Макпетрол. Е тука има едно гадно кривинче заради кое или мораш да менуваш ленти или треба многу да прикочиш... На качување штети на залетот, а на слегување од таму штети залетот... хех...
   
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Зборувам за влезот преку Р1101. Не од А1 или А3.
   

Сподели: