Препишување | Црнобело Форум

Препишување

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,873
1,123
Никогаш не ме фатиле да препишувам а често препишувам пошто воопшто не учам :)
И пак 4ки и 5ки правам на тестови :)
Прва клупа седам и на ќошот се` пишувам и го ставам ташничето па после само го потргнувам по малку. Или под гз ставам ливче и ширам нозе. :)
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
28
Битола
не сум препишувал бидеки не знаев како се обидов еднаш ама ме фати професорката по физика (имав чуство дека сите ме гледаат хахахахахахах):D
Алачева или некоја друга?


инаку јас препишвам секогаш кога ке ми се укажи некоја шанса.. ама не ногу си препишвам со усул.. до кај 3 или 4 максимум. нешто ке научам и таман си фаќам 4 или 5 и среќен...
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
Алачева или некоја друга?


инаку јас препишвам секогаш кога ке ми се укажи некоја шанса.. ама не ногу си препишвам со усул.. до кај 3 или 4 максимум. нешто ке научам и таман си фаќам 4 или 5 и среќен...
џивџи му викавме а како се викаче заборајв мислам дека не предава поке :)
 

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
Сега кога е зима ќе ставам шал на врат... на врвовите на шалот ќе залепам ливчиња со селотејп ( шалот на клупа ) и така :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
До сега никогаш. Сум презапишувал предмети ама никогаш нема да препишувам. Јас го сметам тоа за долна работа, а и башка не сум отишол на факултет за да препишувам туку за да студирам и да научам нешто. Не глеам корист од препишување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Гонзо

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,276
9,119
1,683
сум препишувал по неколку предмети само:
  • трета година: ЕУС - првпат во животот препишував од ливче....и на крајот ливчето ми падна од на коленици долу. За среќа еден школски кој не поправаше оцена виде дека ми падна и го зеде ливчето. Ме спаси.....
  • четврта година: Бизнис, граѓанско : беше многу лесно.......сите имавме петки :) знам дека по граѓанско јас ги правев одговорите на можните 30 прашања :)
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Имам препишувано но да си признаам и не сум некој голем махер на препишување од лифчиња...Ке ме фати трема и ке си се издадам сама...Мислам дека се во мене гледа...Најчесто препишувам од тој до мене или од книга тетратка цела на маса ако ми рече нешто ми рече и онака и овака ке имам 1 :D До сега не ми рекле ништо ...А Најчесто препишувам математика затоа што сум најголемиот труп и македонски :sram