Препишување | Црнобело Форум

Препишување

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Препишувам и тоа како ама зависи по кои предмети.Ме имаат фатено еднаш,професорката ме виде во прозорот -.- заборавив дека пошо е запалено светлото ќе се гледа како огледало да има..
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
23
Охохоооо, не да сум препишувала! (happy) Особено географија, и онака ми е глупо, со ливчиња на тестови :D. Не ме фатиле, ама сум била блиску :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Охооо ептен највише македонски во средно , ништо страшно нема во тоа , кога имаш шанса зашто да не .Дури и денес кога имам тест на курс по англиски препишувам:p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Во основно препишуваа од мене :giggle Во средно препишуваа сите кој кај стигне, спремав и ливчиња,а на факс скржави се не даваат :rofl Си правам ливчиња ама ретко, не може баш многу да се препишува а имам и предмети што се полагаат усно..
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
увек сам препишуваја,увек!!!
...едн пут на колоквиум стоја до мене астистентка цело време и ме глеа, а мене ми празан лист,смее ми се вика ајде бе кумановац куде си ск да те виду.... ја ву викам не ми текну бе проесорке, касно палу ја, одпосле ке ми текне, како неонка сам ја...
и после отиде она нагоре там у тија клупе,ја извади лишчиња и препиша страну ипол, кд дојде она после и кд виде очи патлиџани ву биднасфа, и ву викам еееее видиш текна ми одпосле : ) почна да се смее и ми вика ти бе шеску како и да е заслужуеш иако ништо незнаеш : )
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
23
увек сам препишуваја,увек!!!
...едн пут на колоквиум стоја до мене астистентка цело време и ме глеа, а мене ми празан лист,смее ми се вика ајде бе кумановац куде си ск да те виду.... ја ву викам не ми текну бе проесорке, касно палу ја, одпосле ке ми текне, како неонка сам ја...
и после отиде она нагоре там у тија клупе,ја извади лишчиња и препиша страну ипол, кд дојде она после и кд виде очи патлиџани ву биднасфа, и ву викам еееее видиш текна ми одпосле : ) почна да се смее и ми вика ти бе шеску како и да е заслужуеш иако ништо незнаеш : )
МЕ ИЗНАСМЕА!!!!!!!!!!!! Ко неонка сам ја! :rofl Готова сум, ме боле стомак! :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Bum-Bum

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Само македонски составите ги препишувам, зашто има по 4 теми и не се учат на памет сите, нели?
Имаш среќа што ви даваат теми. кај нас го нема тоа :D
Иначе да, кога имам можност препишувам.. фала богу до сеа не ме фатија:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Selma

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
по македонски немаше што да препишувам,ние имавме два избора ,слободна тема или од некое дело ,,си филозофираш што ти падне на ум...

физика у прва ги земавме прашањата од 2 те групи од другите класови пред нас што беа и дома си правев готов тест... една група у лев џеб друга у десе н
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Гледам кој од кој поголем препишувач.:)
Јас во основно не препишував бидејки ги гледав сите препишуваа од мали ливчиња, со микроскопски букви, а јас не можев да гледам поради проблеми со видот. И така, си учев се дома...
Ама во средно ја свртев политиката. Јас, дечки, препишувам на крупно. Тоа значи А4 формат или тетратка. Треќе нема.
Препишувам на историја, географија, билогија, музичко, физика, хемија... Секој предмет кој бара дефиниција.
И си пишувам јас на голем лист се што се претпоставува дека ќе има, листот под клупа и на час само си го поттргнувам и си потчитнувам. Седам на прва и никогаш не се сумља во мене зашто онака усно си знам.
Македонски си го носам листот колку за потсетување, ама не препишувам зашто се договараме која тема да биде и тој состав си го учам. Ама граматика, морфологија, дефиниции, примери, тетратката под клупа и средена работа.
Досега не ме фатиле, фала Богу. Еве денес, правевме тест музичко и се си препишав. Да напоменам дека професорот е многу строг и секое шушкање за него е препишување. Дали ми прогледува низ прсти или јас сум добро уходана во препишувањето, не знам... Битно е дека секогаш ми успева.
И да надополнам: за да не си сумлив многу е важно како се однесуваш додека препишуваш!;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp