Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Добри беа Ливерпул можеа и да победат, Ориги одличен, Ловрен и Мињоле изненадија (макар да Мињоле имаше некои дриблерски излети кои можеа да се завршат трагично), тој Обамајанг шо го споменуваат не допре топка ниеднаш, ни шут ни додавање ништо, како невидлив покрај....Дејан Ловрен :eek:
Добра утакмица, можеби не толку според број на шанси колку шо немаше дајвање, читерство и слични медитеранско-цигански малоумни срања.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Вилшер денес повторно повреден. Овој пат скршеница од тренинг. (facepalm)

Тука веќе нема простор за логика, поимот `судбина` мора да се активира, штета голем талент беше `роџен под несретном звездом` :(
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Тука веќе нема простор за логика, поимот `судбина` мора да се активира, штета голем талент беше `роџен под несретном звездом` :(
Абу Диаби замина и духот негов го опседна Џек. :/ Ептен ми е криво за Вилшер и за Росицки. Бел ден не видоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Абу Диаби замина и духот негов го опседна Џек. :/ Ептен ми е криво за Вилшер и за Росицки. Бел ден не видоа.

Росицки пак колку толку, играл и за Б.Дортмунд и за Арсенал долго време плус со Чешка на ЕП и СП, макар да друго ќе беше ако не беш искасапен од повреди...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ненормално јака утакмица вчера Вест Хем-Арсенал.
Лестер никако да падне, барем му дадоа некаква шанса и на Њукасл со ова...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Евертон vol.2 :

move-away.gif


Неверојатно е како со 40-тина шута на гол не прими Евертон барем 12. Мињоле можеше комотно да извади термос и да си тури кафе па чак и да запали цигара (party) Ваква индолентност во локално дерби...ок лик ми е Мартинез ама очигледно нешто не го бидува на долги патеки...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мињоле дрво некастрено.
Њукасл си зеде бод, сега патниците во Чемпионшип зависат од Арсенал кој игра утре со Сандерленд а после со Норич ако ги добие двете тоа значи голема шанса за Њукасл да остане.
 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Барнли нов премиерлигаш од денес а воедно и екипа која ќе испадне до година, се знае една од испаднатите, во Сабота во 13.30 во директен дуел играат Мидлзбро-Брајтон за промоција, имаат исти бодови :frantic

Вечерва, Челзи бај прокси ќе решава за титулата :)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence