Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Тасманискиот ѓаол Мане во Ливерпул, одличен трансфер, некако ми беше логично да го земе Клоп, знае да даде феноменални партии, само му фали константност. Освен тоа, земале и немачки голман, конечно Мињоле ќе се пресели на клупа.(party) Ќе видиме и други трансфери, сега засега Клоп направи добри потези.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Тасманискиот ѓаол Мане во Ливерпул, одличен трансфер, некако ми беше логично да го земе Клоп, знае да даде феноменални партии, само му фали константност. Освен тоа, земале и немачки голман, конечно Мињоле ќе се пресели на клупа.(party) Ќе видиме и други трансфери, сега засега Клоп направи добри потези.
Добар е голманот, Мињоле само на тренинг ќе брани сега, можеби ни таму. :)
Сега гледам Суботич си оди од Дортмунд, а не е некој играч кој е баран од поголемите клубови, плус со Клоп се уште од Мајнц, така да ете уште еден во одбрана и мислам дека одбраната добра ќе е. Нема некои имиња, ама не е битно тоа.
И Венгер пазарел ама заборавив како се викаше играчот. Знам од Бундес беше.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Добар е голманот, Мињоле само на тренинг ќе брани сега, можеби ни таму. :)
Сега гледам Суботич си оди од Дортмунд, а не е некој играч кој е баран од поголемите клубови, плус со Клоп се уште од Мајнц, така да ете уште еден во одбрана и мислам дека одбраната добра ќе е. Нема некои имиња, ама не е битно тоа.
И Венгер пазарел ама заборавив како се викаше играчот. Знам од Бундес беше.
Купиле некој стопер од Камерун од бундеслига, Коло Туре си заминал :(
Арсенал зеде швајцарски качак :zelen
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Абе каци ти Аутрајдер... :D

Иначе Мане Сане и Гане само во Камбоџа, прескапо платен играчот од Сотон, како и другите 3-4-5 души што ги купија.
 
  • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Абе каци ти Аутрајдер... :D

Иначе Мане Сане и Гане само во Камбоџа, прескапо платен играчот од Сотон, како и другите 3-4-5 души што ги купија.
Па зависи, ако се спореди со Фалкао :zelen Ди Мариа и Мемфис, ќе испадне дека Мане е уствари кражба, тасманиското ѓаолче има дадено ненормални партии, вклучително вс. Ливерпул, најбрз хет трик во ПЛ уште од 1888 наваму (2м.52секунди:frantic) а утакмицата кога го расформира Сити пред извесно време е показател дека се работи за јак трансфер :kafe
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Е кој од другите е прескапо платен?
Ловрен беше таков случај ама тоа е во времето на вреќата, така да не е чудно, ликот ги довлечка Борини и Балотели, дуото на смртта на Енфилд :patosи Марковиќ, само Хоџсон може да се мери со него.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Ловрен беше таков случај ама тоа е во времето на вреќата, така да не е чудно, ликот ги довлечка Борини и Балотели, дуото на смртта на Енфилд :patosи Марковиќ, само Хоџсон може да се мери со него.
Он мислеше на сегашниве трансфери, што не е точно дека се преплатени, за претходните се сложувам. Вреќата ќе го видиме во Селтик какви играчи ќе донесе. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Он мислеше на сегашниве трансфери, што не е точно дека се преплатени, за претходните се сложувам. Вреќата ќе го видиме во Селтик какви играчи ќе донесе. :)
Остај, таман си направив фан страна за клубот, сега ќе треба да правам пауза и со Селтик дури не си оди некогаш вреќата, нема бегање бе како мастика кога ќе ти се залепи на патика :confused:
Сега го наговарал Џерард да оди во Селтик и го барал Ален од Ливерпул (него го влечка секаде уште од Свонси) а зедоа некаков напаѓач од Фулам 19 годишен...