1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Outrider, 16 јули 2015.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Разбирам борба за титула, мораат да победат и сето тоа ама ова шо го прават тотнемовци оваа утакмица е срамота, не е на ниво на ПЛ вакви цигански провокации :facepalm2 се надевам Челзи да им изедначи во второ и да се изедат од мака.
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Види види баш тоа и се деси, Азар дете белгиско :D им донесе титула на Лестер.
  Срамен меч од Тотнем со провокации брцање во очи, газење и манијакални стартови, се пуштија во тунелот да го тепаат Хидинк :facepalm2:facepalm2:facepalm2 како диво племе некое а не се некои такви играчи ама очигледно денес се имаа договорено да прават срања и да изнудат црвен за Челзи. Well, it backfired and then...

  Top flight season no.117, 2015/2016 Premier League Champions : LEICESTER CITY :frantic:frantic:frantic:frantic:frantic:frantic:frantic

  Линк со слики од лисици во чест на Лестер Сити, 25-от фудбалски клуб кој ја освоил најдобрата лига во галаксијата :sreken
  https://www.google.com/search?q=fox...ved=0ahUKEwjD5tzkp7zMAhXBXhoKHVzaCKcQ_AUIBigB

  Шта речи, ултимативна cindarella story ова го нема ниту во филмски сценарија.
  Кога влегоа од трета во втора лига им се деси да влезат во плеј-оф и се деси онаа ненормална утакмица кога имаа пенал во 95.мин. за пласман во финале на Вембли кога голманот од Вотфорд одбрани, дегажираше и во последни секунди Вотфорд даде гол и ги елиминира :unsure
  Наредна сезона се вратија уште појако, освоија Чемпионшип и влегоа во ПЛ. Каде што на почеток на Април лани беа ПОСЛЕДНИ :D. Тогаш почна невидената серија која не само што им обезбеди опстанок него продолжи и во новата сезона што кулминираше на начин кој не можеа да го предвидат ни најоптимистичните, ни заебантите ни троловите апсолутно никој, посебно после носењето на Раниери на место на Пирсон (кој има пола заслуга за титулата, тој го изгради тимот).

  Останува уште Кристал Палас да тепа на Вембли во ФА купот и да освои конечно прв било како трофеј во нивната историја и оваа сезона да заврши на спектакуларно неочекуван начин :pusi
   
  На Makedonec и existence им се допаѓа ова.
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Сјевнуло је на стадиону краљевске мочи :frantic
  Е така се игра за своја публика и кога титула е обезбедена, свака част дечки собрани од втори и трети лиги, пропалитети од Вила и М.Ј. и француски втори лиги:sreken
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Сандерленд пак ги извадија ММЕ. Секоја година ко црева се влечат цела сезона и на крај ги вадат.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Астон Вила го повлече со себе Њукасл им скина 4 бода оваа сезона, да им прави друштво догодина(party)
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Топ 10 стрелци во ПЛ

  Kane 25
  Vardy 24
  Aguero 24
  Lukaku 18
  Mahrez 17
  Giroud 16
  Ighalo 16
  Defoe 15
  Deeney 13
  Sanchez 13

  Топ 10 асистенти во ПЛ

  Ozil 19
  Eriksen 13
  Mahrez 12
  Payet 12
  Tadic 12
  Vardy 12
  Silva 11
  Milner 11
  Alli 10
  Barkley 10

  Топ 10 МВП во ПЛ (голови плус асистенции)

  Vardy 36 (24+12)
  Mahrez 29 (17+12)
  Kane 28 (25+3)
  Aguero 27 (24+3)
  Lukaku 25 (18+7)
  Ozil 25 (6+19)
  Giroud 23 (16+7)
  Ighalo 21 (16+5)
  Deeney 21 (13+8)
  Payet 21 (12+9)

  Топ 10 стрелци сметајќи ги сите такмичења (ПЛ,ФА,ЛК,ЛШ,ЛЕ)

  Aguero 29
  Kane 28
  Lukaku 25
  Vardy 24
  Giroud 24
  Mahrez 18
  Ighalo 18
  Defoe 18
  Sanchez 17
  Martial 17
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  здравје госпо наредна година ван Глуп да го избркаат и било кој да биди и да се бориме за титула и секако освоиме.
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ај да видиме прво финалево на ФА купот, дали Боласи ќе изигра јака партија :p
  Ако освои Ван Гал може да го остават уште една сезона :zelen
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Хал Сити се враќа во Премиер после победата во финалето на плејофот против Шефилд Венсдеј.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  ...и Барнсли во Чемпионшип...сакав Шефилд да се врати ама ептен ужасно играа, Хал требаше да побдеи со 4-5 најмалку, Шефилд со среќа стигна и до финале, има граница до каде може да се турка на тој начин...

  Инаку Фламини си одел од Арсенал :(
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: