Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
:patos:facepalm2:patos:facepalm2:patos:facepalm2

Диего Коста ГО КАСНА Герет Бери :frantic:D
Одамна напишав дека Суарез доби достоен наследник ама не мислев дека буквално ќе го наследи со касање :rofl

Иначе Лукаку слалом меѓу 4-5 души и гол, 25 ги имал дадено оваа сезона :eek:
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Герет Бери господин ипол со потегот, т.е со самото то што ништо не направи.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Арсенал само ја одложи бламажата неколку дена, изгледа мислеа дека Вотфорд сами ќе се предадат, ужас, Санчез повторно ја мачи топката...последните 5 минути притиснаа и одбраната на Вотфорд почна да се губи ама прекасно беше, нема енергичност, тој египјанецот не знам зошто го земале поарно некој од Хадерсфилд да земеа...

Сепак дното не е достигнато тоа би било со евентуално петто место во ПЛ што и не е така далеку.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Топ-10 стрелци кои играат во ПЛ према тотал голови оваа сезона за своите клубови (ПЛ, ФА, ЛК, ЛШ, ЛЕ)

Lukaku 25
Kane 22
Aguero 21
Giroud 20
Vardy 19
Ighalo 17
Mahrez 16
Costa 15
Defoe 14
Rooney 14

Фалкао и Борини ги нема (party)
Кејн изгледа има спор биоритам, се буди втор дел на сезона :zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Арсенал само ја одложи бламажата неколку дена, изгледа мислеа дека Вотфорд сами ќе се предадат, ужас, Санчез повторно ја мачи топката...последните 5 минути притиснаа и одбраната на Вотфорд почна да се губи ама прекасно беше, нема енергичност, тој египјанецот не знам зошто го земале поарно некој од Хадерсфилд да земеа...

Сепак дното не е достигнато тоа би било со евентуално петто место во ПЛ што и не е така далеку.
Скроз заборавив дека и вие денес играте. Сега гледам реприза има, ама второ го фатив, изгледа во второво се разбудиле малку па затоа ми личи дека добро играат. Не верувам 5то место да паднат, премногу е тоа.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Скроз заборавив дека и вие денес играте. Сега гледам реприза има, ама второ го фатив, изгледа во второво се разбудиле малку па затоа ми личи дека добро играат. Не верувам 5то место да паднат, премногу е тоа.
Не дека играат толку лошо, ствараат шанси ама промашуваат ептен, тој египјанецот две 100% шанси сјеба. Велбек даде еден гол после промаши на празен за 2-2, необјасниво.
Во последните десетина меча имаат една победа со Хал и тоа е тоа, ако продолжат вака 5.место ќе биде премија.

Герет Бери господин ипол со потегот, т.е со самото то што ништо не направи.
На крај Бери го собра идиотчето Фабрегас на него го истури бесот :roflсо јак старт, втор жолт доби :rofl