Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Првиот гол кога го примија, Озил буквално го фрлија на земја и му ја земаа топката и судијата дозволи играта да продолжи. Вториот гол шта речи, Ају малку си дајвна и оп супер прекин за гол.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Сега уште побезвеза испаѓа шо не победија во финалето :( во ПЛ ги уништија на два пати 4-1 и 3-0 на Сити да му натовариш 7 гола еј :eek:
Вечерва тоталка, Милнер и Лалана ги изгазија, посебно Милнер е многу корисен играч, никогаш не дајва, скоро и да не прави фаули а игра цврсто и дава максимум, фалат такви играчи :kafe

Арсенал :eek::eek:
Лестер со бодот уствари стекна предност :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Доминација над големиве. Челзи, Сити и Арсенал, само Јунајтед не победија. Овие Сити ептен за никаде биле бе, колку ми е жал за купот. :(

Јунајтед па како се изваде, не дека не беше добар голот на Мата ама ептен среќа имаа. Затоа на 10ти ќе биде јако, Ван Гал ќе паѓа пак таму кај аут линијата. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Доминација над големиве. Челзи, Сити и Арсенал, само Јунајтед не победија. Овие Сити ептен за никаде биле бе, колку ми е жал за купот. :(

Јунајтед па како се изваде, не дека не беше добар голот на Мата ама ептен среќа имаа. Затоа на 10ти ќе биде јако, Ван Гал ќе паѓа пак таму кај аут линијата. :)

Штета, во најбитната утакмица мораше Мињоле да се усере, додуша и спаси после некои ама џабе :(
Ќе биде јако во ЛЕ, барале од клубовите двете да се играат во 21.00 поради гледаност, Ливерпул имале играно со Челзи, Арсенал и Нотингем:frantic во еуро-купови мислам од домашните...ама никогаш со М.Ј. досега. Само разликата меѓу Мињоле и Де Геа :mad::mad:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Штета, во најбитната утакмица мораше Мињоле да се усере, додуша и спаси после некои ама џабе :(
Ќе биде јако во ЛЕ, барале од клубовите двете да се играат во 21.00 поради гледаност, Ливерпул имале играно со Челзи, Арсенал и Нотингем:frantic во еуро-купови мислам од домашните...ама никогаш со М.Ј. досега. Само разликата меѓу Мињоле и Де Геа :mad::mad:
Ни Де Геа не ги спасува. Ќе се мотивираат јако и тепаме, 3:0. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Акo се случи некoе чудo и нa крaј Арсенaл oсвoи титулa, тoa ќе биде нaјнезaслуженaтa титулa штo некoј тим јa oсвoил.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
...не можеа да направат подобро сценарио за :

redfox3.jpg

Овој пат ненормална среќа имаа Арсенал, две шанси два гола (несвојствено :kafe) Тотнем подобар, Оспина се покажа овој пат, акцијата Велбек-Бељерин-петата на Ремзи е таа ситуација која го одвојува Арсенал од обичните и небитни клубови :franticголчиште. На тоа парираше Кејн со јак гол.
Хоџсон треба да размисли за Роуз и Вокер како бекови на ЕП.
Иако зборот `размисли` и Хоџсон не треба да стојат во иста реченица...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мислaм декa пoбедaвa нa Лестер гo исфрли Арсенaл oд бoрбaтa зa титулa. Бaш штетa, јaкo пoчнaa aмa кoјзнaе штo им се случи. Бaрем немa дa ги гледaм вештaчкине Сити кaкo се рaдувaaт. Челзи oд бoрбa зa oпстaнoк, дoјде дo шaнсa зa местo вo Еврoпa.
Лестер и Тoтенхем, нaјгoлемите изненaдувaњa вo истoријaтa бaрем пo мене.