Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Порано постоеше друга платформа за форуми која не се викаше XenForo и која не беше некаков глупав crossover помеѓу форум и фејсбук. Не знам дали може некако да се имплементира репутација на XenForo, ама тоа беше еден од првите предлози. Од таа дискусија поминаа можеби две години, можеби сега постои такво нешто па ако не го фатила мрза ипоповски може да провери.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Оно бројките се тргнаа за да не се потсетува човек на секое колку е по(не)популарен (љољ) од другите, а тек па што би станало ако некому му доделиш црвенко. Па уште и со пропратен коментар дека не чини мислењето/не се сложуваш...or something more harsh... (worried)
Video killed the radio star, лајковачата ја уништи намената на форумите.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Па добро ете нека не се прикажуваат лајковите, или нека се тргнат сеедно е мене пример не ми значат ништо, ама за бројот на мислења не гледам проблем ако се покажува под никот.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Додадено е да се прикажува дата на зачленување, број на мислења, допаѓања и поени од трофеи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Океј, разбирам сето тоа, нови членови доаѓаат и убаво е да се отвараат нови теми каде што ќе се (да се надеваме) развие дискусија, ама бе, нов член, отворил едно 9283492839842 теми. Мислам стварно нема логика. Се дискутираше на оваа тема порано, дека ако се лимитира на колку мислења да се отвара тема, ќе оде членот некаде, ќе ги набилда на брза рака и ќе отвори тема.

Епа друго ми е муабетот .. ако така се билдаат, нема ли ЗенФорото опција каде што може да му се дозволи на член да отвори тема, само ако е ХХ денови/месеци регистриран тука ? Мислам дека е подобра опција тоа.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Може ако личноста има психички проблеми и е луда. Измислува приказни, а што е најинтересно сите и враќаат и си мислат дека ја зафркаваат. Или пак има некои викаат дека лаже а ваму ја прашуваат што и како прави и каде е. Глупости, луд народ.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Тоа и ја се прашуем мајке му.. Оти едно време банови летаа за тоа :/