Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Може некако да се направи да не се прикажуваат новите мислењата од Играчница? Досадно е стварно.
Може,иди кликни да не ти стигаат известувања од таа тема (не ја надгледувај темата).
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Може,иди кликни да не ти стигаат известувања од таа тема (не ја надгледувај темата).
Не ни надгледувам некоја, чувај боже. Мислев во нови мислења да не се прикажуваат мислењата од Играчница. :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Не ни надгледувам некоја, чувај боже. Мислев во нови мислења да не се прикажуваат мислењата од Играчница. :)
Влези во темата и кликни десно на почетокот на темата -не ја надгледувај темата.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Влези во темата и кликни десно на почетокот на темата -не ја надгледувај темата.
Ме зафркаваш ли? Како можам да кликнам не ја надгледувај кога јас не сум кликнал за да ја надгледувам.
Зборот ми е, кога некој ќе пише нешто во играчница да не се појавува во листата на нови мислења. Поубаво да објаснам не знам.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Ме зафркаваш ли? Како можам да кликнам не ја надгледувај кога јас не сум кликнал за да ја надгледувам.
Зборот ми е, кога некој ќе пише нешто во играчница да не се појавува во листата на нови мислења. Поубаво да објаснам не знам.
Е не може така,и онака не ја отвараш темата не знам што се буниш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Da ne se dozvoluva poveke menuvanje na nikovite.Se e kasa popara,nemozam da ve prepoznaam.:(
Admine,na listata na moderatori stom ima promena promeni i vo samata tema,baska datata na promena da se azurira vo odnos na vremeto koga se promenila.
Veruvaj im poveke na timot sto si go odbral no ne poedinecno tuku grupno.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Може некако да се направи да пишува под никовите колку мислења и лајкови има членот, кога е зачленет? И тоа. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Може некако да се направи да пишува под никовите колку мислења и лајкови има членот, кога е зачленет? И тоа. :)
Одамна зборевме дека бројките се лоши и верувам затоа ги тргнаа. Кога се гледаат некакви бројки форумот постанува поле за борба каде „победува“ оној со појаки статистики, а на сметка на тоа трпи форумот затоа што пишувањето постанува трка по лајкови. Неколкумина бевме и против името на копчето „ми се допаѓа“, ама ете остана така.

Ако сакаш да видиш кој колку мислења и лајкови има клик на никот и имаш статистики.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Одамна зборевме дека бројките се лоши и верувам затоа ги тргнаа. Кога се гледаат некакви бројки форумот постанува поле за борба каде „победува“ оној со појаки статистики, а на сметка на тоа трпи форумот затоа што пишувањето постанува трка по лајкови. Неколкумина бевме и против името на копчето „ми се допаѓа“, ама ете остана така.

Ако сакаш да видиш кој колку мислења и лајкови има клик на никот и имаш статистики.

Порано на еден друг форум имаше зеленки и црвенки и мислам беше лимитирано колку можеш да даваш дневно. Зеленките беа за повисока репутација, а црвените за пониска. Ова ако може да се реализира мислам дека е подобра идеа отколку кликањето „ми се допаѓа“.