Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Нема опција.
Никогаш немало исклучок за ова.
http://forum.crnobelo.com/threads/Добредојде-на-нови-членови.84/page-80#post-296090
Провери го членов што го напишал мислењето. Плус има титула гостин. А колку што знам на форумот можат да пишуваат само регистрирани корисници.
Гостите не се. Плус обично кога кликаш на никот на форумџијата на некој пост, ти се отвора инфо за него. Во случајов нема инфо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ај едно глупо прашање. Под никот што ми пишува истакнат член, како може да го сменам? :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Ај едно глупо прашање. Под никот што ми пишува истакнат член, како може да го сменам? :)
Не можеш сам. Титулата се стекнува со покачување на бројот на поени, мислења, допаѓања итн. Околу тоа имаш повеќе тука.
Староседелец е највисока, Истакнат Член е пред неа, но ќе бидеш (по)долго време заглавен со оваа. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не можеш сам. Титулата се стекнува со покачување на бројот на поени, мислења, допаѓања итн. Околу тоа имаш повеќе тука.
Староседелец е највисока, Истакнат Член е пред неа, но ќе бидеш (по)долго време заглавен со оваа. :D
А како на некои членови под никот им пишува нешто што нема врска со титулите? :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
А како на некои членови под никот им пишува нешто што нема врска со титулите? :)
На крајот на 2013та биравме форумџии кои ја одбележаа годината, па ко некој вид одбележување, админот се сложи да ги смени титулите на тие што победија во категориите што ги има низ темата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Интересно, заслужува форумов да бидам се поактивен барем оваа година. :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
На крајот на 2013та биравме форумџии кои ја одбележаа годината, па ко некој вид одбележување, админот се сложи да ги смени титулите на тие што победија во категориите што ги има низ темата.
Разбрав сега, значи не може да ми се смени во што сакам. :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
@ipopovski, нели бива ова со тагнувањето да се среди некако ? Има теми во известувања кои некогаш и не ги отварам, а ми стига известување
„Х личност одговори на таа и таа тема“ и ме тагнал, а не пишува дека ме тагнал, и јас не сум отворил да проверам.
Во претходната верзија на Xen Foro тоа беше подоброто, доколку е вака системски, тогаш океј, ама ако не е, молам да се среди.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
@ipopovski, нели бива ова со тагнувањето да се среди некако ? Има теми во известувања кои некогаш и не ги отварам, а ми стига известување
„Х личност одговори на таа и таа тема“ и ме тагнал, а не пишува дека ме тагнал, и јас не сум отворил да проверам.
Во претходната верзија на Xen Foro тоа беше подоброто, доколку е вака системски, тогаш океј, ама ако не е, молам да се среди.
За жал така функционира. Може ќе го средат во некоја наредна верзија.