Предлози за нови титули

Статус
Затворена за нови мислења.

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
А тек па ако некој ви побараше бубрег на заем...
Со какви канџи тогаш ќе се накострешевте?
Кои вуду магии и танцови на вадење црева ќе ги изведевте...:x

За некои форумски титули, што иронија истрошивте...а баш можевте во други цели да ја искористите...
Како и да е.
Не се лоши сегашниве, искрено не знам што би сменило да се стават некои фрази од Покемон?
Демек по манги ќе бидете?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and ipopovski

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
Три титули да се воведат
Администратор
Модератор
Член
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
Разговарав со неколку членови, има предлог после одреден број на мислења (а може и лајкови) да се дозволува членот да си постави custom титула.
Што велите за ова? (од старт кажувам бројот на мислења ќе биде поставен високо, да мора да се заслужи таква привилегија) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Saladin

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Разговарав со неколку членови, има предлог после одреден број на мислења (а може и лајкови) да се дозволува членот да си постави custom титула.
Што велите за ова? (од старт кажувам бројот на мислења ќе биде поставен високо, да мора да се заслужи таква привилегија) :)
И мене не ми се допага од причина што ке се прават безвеза постови за да се стигне до бројката.Ништо не ни фали ни сега,имаме избор за пишување свој ник порке и чинови,но како ке одлучите така нека биде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and Lady*

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
Разговарав со неколку членови, има предлог после одреден број на мислења (а може и лајкови) да се дозволува членот да си постави custom титула.
Што велите за ова? (од старт кажувам бројот на мислења ќе биде поставен високо, да мора да се заслужи таква привилегија) :)
За високо не мора - ќе се накотат милијарда офтопици/ќе се моли по пп за лајкови само колку да се достигне целта.
Друга ствар е да се забрани да се пишуваат Модератор, администратор или пак некој модератор да си припише - на месецот. Јас би ставил бесплатно да се менува титула - сепак не е ништо. ОСвен модератори и админи нека им стои за поголема прегледност.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD and Lady*

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Мене ми е потполно сеедно, титула како титула, ништо не менува. Отсекогаш сум била за тоа дека не е важна бројката на мислењата, туку содржината. Така што, како и да биде, јас прифаќам. :D
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
И јас мислам дека да му се дозволи на некого да ја смени титулата доколку има одреден број на мислења е лоша идеја.

Бројот на мислења ќе порасне за 50%, ако не и повеќе само за да се достигне тој Х број. А и верувам дека ќе се стигне тој број брзо бидејќи многумина веќе имаат над 1000 мислења, а покрај тоа има и членови кои го користат форумот како војно поле, е-дневник или chat box - па се караат, секоја акција ја внесуваат во соодветната тема, почнуваат нови теми како да им е хоби (не теми кои се интересни и забавни, толку "ради-реда"), или пак си разговараат со членови преку мислења.

Наместо да се цени бројот на мислења, зошто да не се цени квалитетот на мислења па да има "Член на неделата/месецот"? Или пак "Најлош член на недела/месецот"?

Во зависност од тоа како се однесуваат и какви мислења даваат - можат да бидат наградени или казнети. Ем ќе видат членовите дека трудот/добрината се ценат, ем ќе видат дека глупирањето и неправедното однесување се казнуваат.

Нема воопшто никаква смисла да се награди некој кој има илјадници мислења, а половина од тие се навреди, глупости или мислења ништо не придонеле за темата во која биле испратени.
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
На +5000 мислења спамер
На +10000 мислења незапирлив спамер
 
Статус
Затворена за нови мислења.