1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прашања, објаснувања, совети, сервиси...

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 20 февруари 2012.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  Во план сум да земам Лада нива џип секое едно мислење во врска со овој теренец е добредојдено :)[​IMG]
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  кажите совет за преку вечер за да не се замаглуваат стаклата на колата...ништо се не види :mad:
   
 3. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  Во план сум да земам џип Лада Нива
  секој еден совет за овој теренец е добредојден па повелете со вашите совети
   

  Прикачени податотеки:

  • Lada-Niva.jpg
   Големина на датотека:
   320 KB
   Прегледи:
   11
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  • намерно иницирање офф-топик
  За чива нива овде станува збор? :unsure :D
   
 5. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Лада 111 караван бензинец 2001 година купена од салон со 80 000 км.Колку може да се продаде оваа кола знае ли некој ?
   
 6. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  2002 год. со 135 000 км за 1500е. ја имам видено. Според тоа напрај си своја цена имаш помала километража, а може и позачувана да е твојата Лада. :)
   
 7. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  не е моја ладата на другар е и многу е зачувана
   
 8. martin-chelsea

  martin-chelsea Староседелец

  Зачленет на:
  23 октомври 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  8
  Дали знае некој како полесно да најдам прирачник за автомобил или user manual за сеат толедо мк1 2.0. Барав преку гугл но не најдов целосен прирачник, туку само за моторот.
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,737
  Допаѓања:
  767
  @martin-chelsea Нема ни да најдеш на гугл , требе ти треба прирачник фабрички целосен за цела кола не само за мотор ,види обрати се во сеат овластен, они мислам дека имаат ,а ако не мислам дека може да те упатат каде да најдеш ,ке ти прашам јас деновиве мислам ке најдеме ;)
   
 10. Перомикик

  Перомикик Нов член

  Зачленет на:
  19 август 2015
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Вози со вклучена КЛИМА, тогаш филтерот ја абсорбира влагата од воздухот и не се маглат стаклата од внатре.
   

Сподели: