Постои ли задгробен живот?

AnGelgirl24

Нов член
16 јули 2013
29
17
3
По мислењава и начинот на кој реагираш, не ми делуваш така.

ти мене уште помалку :) .. и бтв .. ја знам за себе.. тоа колку ти знаеш за мене..и како ти делувам ..најмалку ме интересира ..темата беше..постои ли задгробен живот ..;)
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
ти мене уште помалку :)

Па не ни реков дека ја имам читано.
Затоа те прашав кои се предвидувањата? Не мора да цитираш, не мора на памет да знаеш, но ако си читала сигурно ти останало во сеќавање?
сум ја читала ..не еднаш ..фала на прашање .. очигледно не свати добро ..реков не конкретно со библијата .. ок ..е .. ама не конкретно како ЕКОНОМСКА КРИЗА

Ако не кризата, која денешна состојба, конкретно?
 

Saturnia

Нов член
31 август 2012
27
24
3
ти мене уште помалку :) .. и бтв .. ја знам за себе.. тоа колку ти знаеш за мене..и како ти делувам ..најмалку ме интересира ..темата беше..постои ли задгробен живот ..;)

Тврдењата не ти се воопшто основани, а библијата треба да ја прочиташ уште неколку пати низ животот се додека научиш да не ја сфаќаш буквално. Ова литературно дело има огромно преносно значење, но има нешто и пред неа. Треба да си добро информирана личност со еден отворен ум.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

AnGelgirl24

Нов член
16 јули 2013
29
17
3
Па не ни реков дека ја имам читано.
Затоа те прашав кои се предвидувањата? Не мора да цитираш, не мора на памет да знаеш, но ако си читала сигурно ти останало во сеќавање?


Ако не кризата, која денешна состојба, конкретно?

може си се телепортирала од минатото и не гледаш .. зар треба да се збори .. глад ..војни.. делби .. омраза .. себичност .. убиства .. и мн други работи .. според Библијата..се приближува Судниот ден ..
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
може си се телепортирала од минатото и не гледаш .. зар треба да се збори .. глад ..војни.. делби .. омраза .. себичност .. убиства .. и мн други работи .. според Библијата..се приближува Судниот ден ..

А кога е судниот ден ако смеам да прашам?
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
може си се телепортирала од минатото и не гледаш .. зар треба да се збори .. глад ..војни.. делби .. омраза .. себичност .. убиства .. и мн други работи .. според Библијата..се приближува Судниот ден ..

Офтопик до свемирот заминавме. :D
Тие се работи што секогаш ги имало. Еве мене, не ми е тешко да предвидам дека и во иднина ќе ги има.
И според Маите се ближеше 'суден ден', ни 'суден ден' се виде ни курац.
 

AnGelgirl24

Нов член
16 јули 2013
29
17
3
Тврдењата не ти се воопшто основани, а библијата треба да ја прочиташ уште неколку пати низ животот се додека научиш да не ја сфаќаш буквално. Ова литературно дело има огромно преносно значење, но има нешто и пред неа. Треба да си добро информирана личност со еден отворен ум.

фала на совет .. имам уште многу од животот (се надевам) .. имам свое мислење ..и го кажав тоа .. и со текот на годините најверојатно и подобро информирана личност ќе станам .. ама тешко со некои како на форумов ..го кажав само своето мислење ..не тврдење .. така што ..убава вечер .. :)

Офтопик до свемирот заминавме. :D
Тие се работи што секогаш ги имало. Еве мене, не ми е тешко да предвидам дека и во иднина ќе ги има.
И според Маите се ближеше 'суден ден', ни 'суден ден' се виде ни курац.

да .. ама не било точно протолкувано тоа што го кажале маите .. календарот им завршувал на незнам колку години точо беше .. и 21.12.12 бил ден кога им завршува календарот .. и нивните поколенија се бунеле за тоа ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Primrose