1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Постои ли задгробен живот?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Natenceto, 21 април 2012.

 1. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Беше у контекст со недоволната испитаност на мозокот.Дека енергијата во телото што наводно не можеме да ја контролираме всушстност може да се контролира.
   
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Не постојат,тоа се бабини деветини,сите одиме на исто место тоа е под земја закопани
   
 3. rikica01

  rikica01 Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  19
  Ако размислиме малце не значи дека постојат или не мора да значи дека не постојат рајот и пеколот само проблемот е што до ден денес немам сретнато некој, кој се врати да ни кажи ;)
   
 4. Glavni

  Glavni Нов член

  Зачленет на:
  7 февруари 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас целиот живот до пред операцијата имав мислење дека не постоии.
  Пред една година кога правев операција паднав во картко трајна кома а за тоа време имав слика како да сум во некоја цветна градина полно со ногу деца, тоа нешто и чуство не сум го имал во ниту еден сон, дали сето тоа беше поради јаката анестезија или дел од задргобниот живот незнам али после оваа верувам дека постоии.
   
  #154 Glavni, 7 февруари 2018
  Последна промена: 7 февруари 2018
 5. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Не постои,не верувам тоа го измислиле за да не мислат на лоши работи а и немале одговори па ај така ќе биде
   

Сподели: