1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Последна прочитана книга и кратка рецензија

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Animal Farm од George Orwell

  [​IMG]
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  „Проклетството на Баскервилови“ - Сер Артур Конан Дојл
  [​IMG]
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Дали му ги имаш читано претходните книги (Затоа што те љубам, А потоа, Што би правел без тебе)?

  Он Топик: „љубов со мали букви“ - Франсеск Мираљез. Кратко, интересно романче за еден тип кој живее навидум здодевен живот. Се` до оној момент кога во неговиот дом се вселува Мишима, едно маче кое ќе му го смени текот на настаните - ќе ги отвори вратите на спомените кога типот бил дете, кога ја запозна неа, девојчето со бакнеж на пеперутка. Стил сличен на оној на Јустејн Горнер, приказна со тек и одлична поука за тоа колку малите работи имаат удел во животот и неговиот тек, за силата на вољата.
   
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Прирачник за Анти Алкохоличари
   
  На Avona Vi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ivance

  Ivance Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  5
  Те посакувам - Федерико Моча :)
   
 6. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  керката на чуварот на спомените
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rusty

  Rusty Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  17
  1q84 Харуки Мураками.Интересна книга
  1q84.gif
   
 8. Eva

  Eva Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  100
  На Маша и Ivance им се допаѓа ова.
 9. MyBella

  MyBella Нов член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  14
  ми се најде при рака па зашто да не ја прочитам, инаку многу интересна книга за тоа какви се не изненадувања може да ви приреди животот ја препорачувам
   

  Прикачени податотеки:

  • kniga.jpg
   kniga.jpg
   Големина на датотека:
   15.6 KB
   Прегледи:
   17
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  „Ревизор“ - Гогољ
   

Сподели: