Последен гледан филм со рецензија

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
КАТАСТРОФА филм. Полоша комедија немам гледано. Филм за деца до 11 години. Не го ни догледувам. Одма ќе го исклучам. (puke)
хаха и ја прееска го гледав, закон филмче бе. :rofl Може не колку Home alone, или некои други комедии на кои сум се газел од смеа, ама баш беше интересен. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
хаха и ја прееска го гледав, закон филмче бе. :rofl Може не колку Home alone, или некои други комедии на кои сум се газел од смеа, ама баш беше интересен. :D

Јас не го ни догледав. Глупости. Се маваат со чекани ко од метал правени. Не ми се допаѓаат таквите филмови. (puke) И 0 да му дадам малце му е.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Јас не го ни догледав. Глупости. Се маваат со чекани ко од метал правени. Не ми се допаѓаат таквите филмови. (puke) И 0 да му дадам малце му е.
Секој со свој вкус никогаш неможеш да доживееш еден ист филм како што го доживува некој друг :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Memento (2000)

267827_det.jpg


Го имав гледано и порано, само го имав подзаборавено па реков ај уште еднаш да се присетам на ова мајндфак филмче. Ептен јако во секој случај. Се работи за еден тип кој страда од краткорочно губење на меморијата, користи белешки и тетоважи за да го пронајде човекот за кој мисли дека ја убил неговата жена. Го препорачувам на секој оној кој го нема глеано, нема да зажали.

Inception (2010)

220px-Inception_ver3.jpg


Долго го токмев, и тек пред некој ден конечно го изгледав. Импресиониран сум тотално, уште еден мајндфак филм во кој ќе останете без здив. Фак, тешко е да се објасни колку е јак филмов со зборови. Едноставно, мора да го гледате.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and emzzy

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Memento (2000)

267827_det.jpg


Го имав гледано и порано, само го имав подзаборавено па реков ај уште еднаш да се присетам на ова мајндфак филмче. Ептен јако во секој случај. Се работи за еден тип кој страда од краткорочно губење на меморијата, користи белешки и тетоважи за да го пронајде човекот за кој мисли дека ја убил неговата жена. Го препорачувам на секој оној кој го нема глеано, нема да зажали.

Inception (2010)

220px-Inception_ver3.jpg


Долго го токмев, и тек пред некој ден конечно го изгледав. Импресиониран сум тотално, уште еден мајндфак филм во кој ќе останете без здив. Фак, тешко е да се објасни колку е јак филмов со зборови. Едноставно, мора да го гледате.

Мементо не сум го гледал, али Инсепшн е прва лига филм.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Horrible Bosses. Некој вид на dark comedy. Тројца пријатели си ги мразат шефовите и мислат дека животите ќе им бидат многу полесни ако тие се мртви. Прво се шегуваат со идејата да ги убијат, но секој ден сè повеќе се уверуваат дека тоа и не е толку лоша идеја. На крај решаваат да си ги убијат шефовите меѓусебно, но не оди сè по планот.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
3 metros sobre el cielo

Овој филм верувам дека ви е познат на многумина.
Значи не се од оние типичните "and they lived happily ever after"|-(
Ова е нешто многу поразлично,многу поубаво многу пореално.
Не знам зошто го немам гледано до сега.
Оценка 10 има од мене.
Приказната морате сами да ја погледнете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer and Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
3 metros sobre el cielo

Овој филм верувам дека ви е познат на многумина.
Значи не се од оние типичните "and they lived happily ever after"|-(
Ова е нешто многу поразлично,многу поубаво многу пореално.
Не знам зошто го немам гледано до сега.
Оценка 10 има од мене.
Приказната морате сами да ја погледнете.

Од моќни 10, 10 му давам на филмов. Не сум по романтични филмови, но овој заслужува секој да го гледа. Супер филм. И двојаката сега летово излегува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Од моќни 10, 10 му давам на филмов. Не сум по романтични филмови, но овој заслужува секој да го гледа. Супер филм. И двојаката сега летово излегува.

Го изгледав и двојката вчера,на лоша снимка само.Ама разочарана сум,подобро не ни почнувај да го гледаш:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14