1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Онлајн шопинг

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

1. Foxboro

Foxboro Староседелец

Зачленет на:
    16 јуни 2012
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    1,479
    ...............да од Македонија порачуваа, производите стигаат во пошта ( во зависнос од големината на производот може да ти биде доставен и до дома) а за колку време стигаат ти пишува кога ќе го нарачаш производот....:sreken

2. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    А, не мора да значи дека за толку дена ќе ти стигне, колку што ќе пишува. Тоа повеќе е за во Америка.
    Уште едно прашање, колку ги чинеше? Знам дека зависи од производот, ама одприлика. Производот е во долари, да рачунам како во евра?

3. Foxboro

Foxboro Староседелец

Зачленет на:
    16 јуни 2012
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    1,479
    Па беа точни со доставата на мојде другари.....производот ќе си го рачунаш во долари.....и некои производи немаат достава во МК.....кога ќе стигне производот ќе ти земат пари за царина, сега која е цената си зависи од производот....

4. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    понекогаш така сакам да видам...да си купам нешо...ама искрено и не барам зш имам некој стаф дека ќе ме изманипулираат :)

5. Solstice

Solstice Nujabes

Зачленет на:
    28 август 2012
    Мислења:
    1,413
    Допаѓања:
    1,536
    LadyInPink
    Да те прашам за малку подетално,пошто имаш купувано од Асос.
    За колку дена отприлика стасува нарачката,дали и колку се наплатува шипинг,царина итн,и колку те кошта да речеме еден производ од 30 евра сосе ДДВ и остали давачки вкупно? :)

6. gossipg

gossipg Нов член

Зачленет на:
    4 февруари 2013
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    1
    Iskreno, jas sum luda po online shopping, obozavam dobri, unikatni stvarcinja, pa i brendirani po razumni ceni i dosta raboti si imam zemeno od internet i toa od nasi strani. Eve na primer od ovaa studiovo na fb: https://www.facebook.com/oblecise?fref=ts - epten mi e cool, ima stvarni unikatni stvari, a razumni ceni. Isto taka mojagarderoba.mk , nas site, a moze da se najdat interesni raboti...so znam, probajte ;)

На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marichka

marichka Нов член

Зачленет на:
    11 февруари 2013
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    1
    Јас постојано си пазарот од онлајн продавници и сум многу задоволна. Нарачај сум од неколку сајтот досега. Облека и патики на Adidas од www.sportsdirect.com а една пријателка ми нарача парфем од markovi-parfumi.biz. Парфемите беа тестери, но беа многу трајни. Tочно дека не го допирајте и гледаш ама сепак си е евтино.

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
  8. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,460
    Допаѓања:
    14,377
  9. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    У задњо време по Куманоо сфи купуеф преко интернет, ноф тренд нели : )
    Финта е што наручуеф преко "афганистанци" тоес куманофски гастрбајтери и на њима ги стиза тамо роба сто посто, за разлика од туја ако наручиш има могуќе да не ти стигне, знам другар ми се мноо потресе, наручи сфе од главу до пете и ништо не му стигна али наравно паре на сметку му останасфа непипнати.
    На амазон најчесто се дешаа сфе овој, па од тамо ву купи на девојку ми сат мноо јак цел такф сфеткаф сс пуно батерфлајз : )

10. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,460
    Допаѓања:
    14,377
    Има некој од овде што порачувал преку e-bay ?

Сподели: